Monday, October 25th, 2021

1inch Coin Nasıl Alınır?

Yatırımcıların genel olarak en iyi alım-satım oranlarını bulması için birçok borsayı gezmesi gerekiyor. 1inch, kullanıcılarının birçok borsayı tek bir platformdan takip edebilmesini sağlayan ve merkezsiz borsalara (DEX) odaklanan bir proje olarak tanımlanıyor. Dolayısıyla 1inch kullanıcıalrı tek bir platform üzerinden birden fazla DEX’i takip ederek kendilerine en uygun alım-sayım oranlarını bularak işlem yapabiliyor.

1inch (1INCH) Nedir?

1inch, Binance Labs, Galaxy Digital, Greenfield One, Libertus Capital, Dragonfly Capital, FTX, IOSG, LAUNCHub Ventures ve Divergence Ventures’tan 2,8 milyon dolarlık fon toplamasının ardından Ağustos 2020’de piyasaya sürüldü. Aralık 2020’de ise 1inch, ParaFi Capital, Blockchain Capital, Nima Capital ve Spartan Group gibi diğerleriyle birlikte Pantera Capital liderliğindeki Series A fonunda 12 milyon dolar daha topladı.

Bunlara ek olarak Aralık 2020’de 1inch, 1INCH yönetişim token’ını piyasaya sürdü ve 1inch ağı, merkezi olmayan bir otonom organizasyon (DAO) tarafından yönetilmeye başlandı.

Piyasaya çıktığı günden bugüne 1inch fiyat hareketleri ile de dikkat çeken bir token oldu.

Yazının yayına hazırladığı sırada 2,69 dolardan işlem gören 1INCH Coin,189,420,809 USD işlem hacmi ile CoinMarketCap verilerine göre piyasa değeri bakımından 102. sırada yer alıyor. Bunların yanında şu anda dolaşımda 72,164,169 adet 1inch Coin bulunuyor ve bunun maksimum 1.500.000.000 1inch Coin’e ulaşması bekleniyor.

Öte yandan 29 Aralık 2020 tarihinde 0,76 dolar ile dibi gören 1inch Coin’in 25 Aralık 2020 tarihinde 2,92 dolar ile rekor kırdığını belirtmek gerekiyor.

1inch, işlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para alım satım platformu Binance aracılığı ile hızlı ve güvenli bir şekilde satın alınabilir.

1INCH Coin Nereden Alınır?

Binance borsasında bir hesap oluşturduktan sonra aşağıdaki adımları takip ederek hızlı bir şekilde 1inch coin satın alabilirsiniz. Yatırımcıların Binance’i tercih etmesindeki en büyük etkenlerin likidite, güvenlik ve hız unsurları olduğunu belirtmekten fayda var.

  • 1inch Coin satın almak için ilk olarak borsaya TL göndermek veya bunun yerine kullanılabilecek bir kripto para almak gerekiyor. Bunun için önce Binance ana sayfasına girip, sol üstte yer alan “Kripto Al” seçeneğinden “Kredi/Banka Kartı” sekmesine tıklayın.
  • Açılan sekmede ne kadar TRY ile işlem yapmak istediğiniz seçip, Coin kısmından Tether’i yani USDT’yi işaretleyin.
  • USDT aldıktan sonra yine sol üstteki “Al-Sat” seçeneğini önizleyin “Klasik” sekmesine tıklayın.
  • Açılan kısımda sağ üstten USDT sekmesini seçerek, arama butonuna 1INCH yazın ve altta açılan 1INCH/USDT çiftini seçin.
  • Daha sonra ortadaki “1INCH AL” sekmesine gelip, almak istediğiniz miktarı girin.
  • İstediğiniz miktarı girin ve işleme onay vererek 1inch Coin alma işlemini tamamlayın.

Bunlara ek olarak Binance’de satın almak istediğini rakamı girerek güncel fiyattan değil de daha düşük fiyattan da alım emri oluşturabilirsiniz. Bunun için Limit sekmesini kullanmanız ve almak istediğini miktar ile almak istediğiniz fiyatı girmeniz yeterli olacaktır.

Facebook Comments