Birçok isim 2021 yılının kripto para birimlerinin yılı olacağına inanıyor ve analistler de bu yıl takip edilmesi gereken coin’leri kripto meraklıları ilke paylaşıyor. Son olarak yatırımcı ve DataDash kurucusu Nicholas Merten, 2021’de takip edilmesi gereken en iyi 10 kripto varlığının listesini açıkladı.

2021’de Bu Token’lara Dikkat

Merten’in listesinde 10 numarada, Ethereum tabanlı bir türev opsiyon işlem platformu olan Hegic bulunuyor. Merten konuyla ilgili olarak “DeFi büyümeye devam ettikçe, merkezi olmayan türevler de büyüyecek. Hegic, Ethereum gibi kripto para birimlerinde opsiyon koyma yeteneği sağlıyor. Kripto ve diğer varlık sınıflarındaki opsiyon sözleşmelerinin boyutu ve talebi göz önüne alındığında, Hegic 2021’de büyüyen bir platform olabilir.” ifadelerini kullandı.

Merten’in listesinde dokuzuncu sırada yer alan Warp Finance, 2020 yılında büyük bir fırtınayı geride bırakmayı başaran bir proje. Warp, bir flash loan saldırısında çalınan fonların %75’ini kurtarmayı başardı ve kötü durumdann etkilenen kişilere tazminat ödemeye hazırlanıyor. Ayrıca Warp’ın protokolün güvenliğini artırmak için denetim firmaları ile çalıştığı biliniyor.

Sekiz numarada, Merten’in ilginç bir sorunu çözdüğüne inandığı DeFi Money Market (DMM) bulunuyor. DMM’in herkesin tercih ettiği stablecoin kilitlemesine ve gerçek dünya varlıklarına ilgi göstermesine olanak tanıyan açık bir protokol olduğunu ifade eden Merten, “DMM hakkında sevdiğim şey, geleneksel bankacılık modelini tersine çevirmesidir. Bankalar mevduatınızı veya birikimlerinizi alıp borçlulara borç vermek yerine, faiz gelirlerinin büyük çoğunluğunu kendileri için tutuyor. Bunun yerine DMM ekonomide etkili değer katan varlıklardan getiri topluyor ve bu kazançların büyük çoğunluğunu mevduat sahiplerine geri veriyor.” ifadelerini kullanıyor.

Unibright, Loopring ve dHEDGE

Yatırımcı listesinde 7. sırayı “kurumsal blok zinciri dünyasında büyük bir ağır siklet” olarak tanımladığı Unibright’a (UBT) veriyor. Merten, kurumsal blok zincirinin yeterince ilgi görmeyen en büyük kripto sektörlerinden biri olduğunu ve Unibright’ın bu konuda uzman olduğunu ifade ediyor.

Bunun yanında listede altıncı sırada merkezi olmayan borsa projesi Loopring yer alıyor. Merten, protokolün 2020’de bir takım büyük iyileştirmelerden geçtiğini ifade ediyor. Merten Loopring ile ilgili olarak “Loopring, yapısını otomatik bir piyasa yapıcı veya AMM olacak şekilde yükseltti ve kendi özel zk roll-up çözümünü uygulayarak saniyede 2.025’in üzerinde işlem yapılmasına izin verdi, her biri bir kuruştan daha az maliyetli.” ifadelerini kullandı.

Beşinci sırada, Synthetix tabanlı varlık yönetimi protokolü dHEDGE (DHT) yer alıyor.

Chainlink, Ampleforth, Uniswap ve Ethereum

Mertel’in listesinde dördüncü sırada aslında son zamanlarda herkesin dikkatini çeken Chainlink (LINK) bulunuyor. Mertel LINK’in 2021 yılında Ethereum’un 2017 yılındakine benzer bir grafik çizeceğine inanıyor.

Bunlara ek olarak Mertel 2021 yılında Uniwap’in, Ampleforth‘un ve Ethereum’un büyük ilerleme kaydedeceğine inanıyor. Aslında Ethereum (ETH) Mertel’in listesinde en üst sırada yer alıyor ve ETH’un 2021’de en büyük büyümeyi kaydedeği düşünülüyor.

Facebook Comments