Wednesday, December 8th, 2021

Aave’in Yeni Likidite Madenciliği Programı Fiyatı Etkiler Mi?

Merkezi olmayan finans protokolü Aave, Anjan Vinod kullanıcısı tarafından önerilen Aave İyileştirme Önerisi (AIP) 16’nın yeterli çoğunluğa ulaşmasının ardından likidite madenciliği programına başladı.

Aave Dezavantajı Avantaja Çevirdi

Borç verenlerin ve borç alanların protokolün yerel token’ları ile ödüllendirildiği DeFi’nin likidite madenciliği konseptine olan talep günden güne artıyor.

Merkezi olmayan finans piyasasının geri kalanına yetişmek için Aave, likidite sağlayıcılarının ve borçluların standart faiz getirisinin yanı sıra USDC, DAI, USDT, GUSD, ETH ve WBTC havuzlarında stAAVE ödülleri kazanmasına izin veren kendi yield farming programını başlattı. . Likidite havuzlarındaki borç verenler ve borç alanlar, yaklaşık olarak 1 milyon dolar olan 2.9 milyon AAVE ekosistem rezervinden günde 2.200 stAAVE token’ını paylaşacaklar.

Piyasaya sürülmeden önce Aave, yield farming’in popülaritesindeki hızlı büyümeye rağmen hiçbir zaman bir likidite madenciliği programı uygulamadı. Borç verme platformu, en büyük DeFi protokolleri arasında sürekli olarak üst sıralarda yer alıyor. Mevcut en büyük borç verme protokolü Compound, toplam 8,91 milyar doların üzerinde kilitli değere sahipken Aave 7,15 milyar dolarlık TVL ile hemen arkasında yer alıyor.

AAVE Fiyatı Nasıl Etkilenecek?

Aave‘nin kurucu ortağı Stani Kulechov’a göre, eklenen teşvikler protokolün TVL’sini önemli ölçüde artırma potansiyeline sahip. Kulechov yaptığı açıklamalarda, “Teklif, ödüllerin çoğunu stablecoin’lere tahsis ediyor, bu da TVL’de önemli bir artış göreceğimiz anlamına geliyor.” sözlerini kullandı.

Parafi Capital’de bir yatırım analisti olan Anjan Vinod tarafından önerilen AIP 16’nın amacı, piyasalar arasında borç verme ve borçlanma faaliyetini yönlendirmek ve yönetim token’larını daha fazla kullanıcıya dağıtarak protokolün yönetiminin merkezsizliğini artırmak olarak nitelendiriliyor.

Bu yeni geliştirme ile birlikte kilitli toplam değerin de artması beklendiği için analistler orta ve uzun vadede AAVE fiyatında yukarı yönlü hareketlerin görülebileceğini belirtiyor.

Facebook Comments