Axie Infinity, kısmen oyuncular tarafından sahip olunan ve işletilen Blockchain tabanlı bir yatırım ve savaş oyunudur. Pokemon ve Tamagotchi gibi popüler oyunlardan esinlenen Axie Infinity, oyuncuların Axies olarak bilinen token tabanlı yaratıkları toplamasına, üretmesine, yetiştirmesine, savaşmasına ve takas etmesine olanak tanır.

Axie Infinity (AXS) Nedir?

Axie Infinity ekosisteminin Axie Infinity Shards (AXS) olarak bilinen kendine özgü bir yönetim token’ı vardır. Bunlar, kilit yönetim oylamalarına katılmak için kullanılır ve sahiplere Axie Topluluk Hazinesindeki fonların nasıl harcanacağı konusunda bir söz hakkı verir.

Bununla birlikte her Axie, farklı niteliklere ve güçlere sahip, d non-fungible token’dır (NFT) ve kazanan ekip, Axie’nin istatistiklerini yükseltmek veya vücut parçalarını geliştirmek için kullanılan daha fazla deneyim (tecrübe) puanı kazanarak 3’e 3 savaşlara girilebilir. Axie’ler, Axie pazarında kullanılabilen veya satılabilen yeni ve benzersiz yavrular üretmek için bir araya getirilebilir.

Her Axie, her biri kendi savaş hareketine sahip olan yüzlerce farklı potansiyel vücut parçasından altısına sahiptir. Bu, Axies arasında esasen sonsuz çeşitlilik yaratır, çoğu Axies nispeten zayıf istatistiklere sahipken, vücut parçalarının en güçlü kombinasyonuna sahip olanlar inanılmaz istatistiklere sahip olabilir.

Buna ek olarak AXS token sahipleri, düzenli ödüller almak için kendi token’larını yatırabiliyor. Ancak diğer bazı hisseli varlıkların aksine, AXS sahiplerinin de ödüllerini talep etmek için oy vermesi ve oynaması gerekiyor.

Axie Infinity 2018 yılında, öncelikle Vietnam merkezli bir ekiple teknoloji odaklı bir oyun geliştiricisi olan Sky Mavis tarafından oluşturuldu. Axie Infinity ekibi toplamda 25 tam zamanlı çalışandan oluşmaktadır ve bunların çoğu oyun geliştirme konusunda tecrübelidir.

Yazının yayına hazırlandığı sırada 0,9441 dolardan işlem gören AXS Coin, CoinMarketCap verilerine göre 39,812,609 dolar ile piyasa değeri açısından 346. sırada yer alıyor. Ayrıca AXS-BTC işlem çiftinde de token’ın Bitcoin karşısında 0.00002759 BTC’den işlem gördüğünü belirtmekte fayda var.

Bunlara ek olarak  AXS Coin 27 Ocak 2021  tarihinde 1,15 dolar ile rekor seviyeyi görürken 6 Kasım 2020 tarihinde 0,1234 dolar ile dip seviyeyi gördü.  AXS Coin’in şu anda dolaşımdaki miktarı 42,182,729 AXS ve bu rakamın toplamda 270.000.000 AXS’e ulaşması planlanıyor.

AXS Coin, işlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para alım satım platformu Binance aracılığı ile hızlı ve güvenli bir şekilde satın alınabilir.

AXS Coin Nereden Alınır?

Binance borsasında bir hesap oluşturduktan sonra aşağıdaki adımları takip ederek hızlı bir şekilde AXS coin satın alabilirsiniz. Yatırımcıların Binance’i tercih etmesindeki en büyük etkenlerin likidite, güvenlik ve hız unsurları olduğunu belirtmekte fayda var.

  • AXS Coin satın almak için ilk olarak borsaya TL göndermek veya bunun yerine kullanılabilecek bir kripto para almak gerekiyor. Bunun için önce Binance ana sayfasına girip, sol üstte yer alan “Kripto Al” seçeneğinden “Kredi/Banka Kartı” sekmesine tıklayın.
  • Açılan sekmede ne kadar TRY ile işlem yapmak istediğiniz seçip, Coin kısmından Bitcoin’i yani BTC’yi işaretleyin.
  • BTC aldıktan sonra yine sol üstteki “Al-Sat” seçeneğini önizleyin “Klasik” sekmesine tıklayın.
  • Açılan kısımda sağ üstten BTC sekmesini seçerek, arama butonuna AXS yazın ve altta açılan AXS/BTC çiftini seçin.
  • Daha sonra ortadaki “AXS AL” sekmesine gelip, almak istediğiniz miktarı girin.
  • İstediğiniz miktarı girin ve işleme onay vererek AXS Coin alma işlemini tamamlayın.

Bunlara ek olarak Binance’de satın almak istediğiniz rakamı girerek güncel fiyattan değil de daha düşük fiyattan da alım emri oluşturabilirsiniz. Bunun için Limit sekmesini kullanmanız ve almak istediğiniz miktar ile almak istediğiniz fiyatı girmeniz yeterli olacaktır.

Diğer Ekonomi Haberleri
Bitcoin’in (BTC) Düşüşünü 1 Ay Önceden Nokta Atışı Bildi: Analist Yeni Öngörüsünü Paylaştı

Dünyanın en zengin insanlarından birisi olan Elon Musk’ın, birkaç tweet ile 2 trilyon dolarlık bir piyasayı altüst etmesi, kripto para Devamı

Türk Asıllı Kripto Para Milyoneri Ünlü CEO, İran Tarafından Tutuklandı!

Sina Estavi, adını özellikle kendi kripto para projesi ve Twitter CEO’su Jack Dorsey’in ilk tweetinin NFT halini satın alması ile Devamı

Mike Novogratz’ın Ethereum (ETH) Fiyat Tahmini Hangi Yönde?

Her ne kadar kripto para birimleri haftaya gözle görülür bir düşüşler başlamış olsa da popüler isimlerin özellikle bazı kripto para Devamı

Elon Musk, CİMER’e şikayet edildi

Tesla CEO’su Elon Musk, tweet’leriyle kripto para piyasasını manipüle ettiği gerekçesiyle Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi’ne (CİMER) şikayet edildi. Şikayetin kim tarafından Devamı

Vitalik Buterin’den Bir Hamle Daha: SHIB Arzının Neredeyse Yarısını Yaktı

Elde edilen son verilere göre Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin, popüler Dogecoin klonu Shiba Inu’nun (SHIB) arzının neredeyse yarısını yaktı. Devamı

Ethereum fiyat analizi: ETH grafiğinde izlenecek seviyeler

Bitcoin fiyatındaki düşüşle beraber Ethereum başta olmak üzere altcoin’ler de büyük değer kayıplarına uğradı. ETH, 3 bin 154 dolara kadar Devamı

AC Milan Fan Token Nedir?

AC Milan Taraftar Token (ACM), AC Milan taraftarlarına Socios uygulamasını ve hizmetlerini kullanarak kulüp kararları üzerinde tokenize bir etki payı Devamı

Bitcoin fiyat analizi: Geri çekilmenin ardından teknik hedefler

Bitcoin fiyatı, dünden bu yana Elon Musk’ın açıklamalarının da etkisiyle sert düşüş yaşadı. Tesla CEO’su, şirketin Bitcoin’lerini satabileceğini veya sattığını Devamı

Facebook Comments