Tuesday, November 30th, 2021

Beklenen karar: 17 gün tam kapanma!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, koronavirüs kapsamında alınan yeni kararları açıkladı. Buna göre 29 Nisan-17 Mayıs tarihleri arasında ülke genelinde tam kapanma olmasına karar verildi.

Artan vaka sayıları ülke genelinde yeni önlemler alınmasına neden oldu. İki haftalık uygulanan kısmi kararın ardından şimdi de daha sert önlemler alındı. İşte Cumhurbaşkanı tarafından yapılan açıklamalar ve getirilen yeni kısıtlamalar….

29 Nisan-17 Mayıs tam kapanma olacak

“29 Nisan 2021 Perşembe akşamı saat 19.00’dan başlayıp, 17 Mayıs 2021 Pazartesi sabah 05.00’e kadar sürecek şekilde tam kapanmaya geçiyoruz. İçişleri Bakanlığı genelgesinde belirtilen istisna tutulan kuruluşlar hariç, tüm iş yerleri faaliyetlerine ara verecektir. Şehirler arası seyahatlerin tamamı izne tabi olacak ve şehirler arası toplu taşıma araçları yüzde 50 kapasiteyle çalışabilecek. Konaklama tesislerindeki rezervasyonlar, sokağa çıkma ve şehirlerarası seyahat kısıtlamaları için istisna teşkil etmeyecektir. Anaokulu, kreş, 8’inci ve 12’nci sınıflar dahil, tüm kurumlarda yüz yüze eğitime ara verilecek, tüm sınavlar ertelenecektir. Zincir marketler pazar günleri kapalı olacak, diğer günlerde belirlenen saatlerde hizmet vermeyi sürdürecektir. Sürecin hedeflediğimiz sonuçları verebilmesi için kurallar en sıkı şekilde uygulanacak, tedbirlerin istismarına izin verilmeyecektir.”

Koronavirüs kapsamında alınan önlemler şimdilik bunlar. Ancak kimlerin yasaktan muaf olacağı veya hangi iş yerlerinin açık olacağı hakkında tüm detaylar, İçişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan genelgede netlik kazanacaktır.

Peki sizler bu kapanmaya hakkında ne düşünüyorsunuz? Vaka sayılarında düşüş olacak mıdır? Düşüncülerinizi yorumlarda paylaşın.

The post Beklenen karar: 17 gün tam kapanma! appeared first on Teknoloji Haberleri – ShiftDelete.Net.

Facebook Comments