Wednesday, December 1st, 2021

Beş arka kameralı Nokia X50 yılın son çeyreğinde geliyor

İddialara göre Nokia, 108 megapiksel beşli arka kamera kurulumuyla birlikte gelebilecek X50 adlı bir akıllı telefon geliştiriyor. Akıllı telefonun 2021’in üçüncü çeyreğinde piyasaya sürüleceği tahmin ediliyor.

İsminin Nokia X50 olduğu tahmin edilen akıllı telefonun, Finlandiyalı teknoloji devi şirketin adlandırma kurallarındaki değişiklik göz önüne alındığında farklı bir isimle piyasaya çıkış yapması muhtemel görünüyor.

Nokia X20’de Apple ve Samsung’dan kopya çekti

Rapor Nokia X50 özelliklerini ortaya çıkardı

Finlandiyalı şirketle ilgili haberler yapan NokiaPowerUser tarafından yayınlanan bir rapor, Nokia‘nın 108 megapiksel beşli arka kameraya sahip bir 5G akıllı telefon geliştirdiğini ortaya koydu. Ayrıca telefonun teknik özellikleri de ortaya çıktı. Qualcomm Snapdragon 755 SoC ile güçlendirilen telefonun 120Hz yenileme hızına sahip bir ekranı olması bekleniyor. Ayrıca bilgilere göre telefon 6 bin mAh‘lik bir batarya ile barındıracak.

bes-arka-kamerali-nokia-x50-2021in-sonunda-geliyor

İddia edilen Nokia X50‘nin, Nokia 8.3 5G’nin halefi olması bekleniyor. Ayrıca telefonun ultra geniş, makro ve telefoto kameralarla tamamlanacağı, bununla birlikte tıpkı Nokia 8.3 5G gibi Zeiss optik lenslerine ve OZO ses teknolojisine sahip olması bekleniyor. Yeni akıllı telefon X50’de PureDisplay V4 ile 6,5 inç QHD+ ekran görebiliriz. Ekranın 120 Hz yenileme özelliğine sahip olması iddialar arasında yer alıyor.

5G desteğine sahip Nokia X20 tanıtıldı

Öte yandan piyasadaki eski günlerine dönüş yapmak isteyen firma, geliştirdiği bir başka akıllı telefon olan Nokia 8.4 5G’nin 2021’in ikinci yarısında piyasaya çıkmasını hedefliyor.

The post Beş arka kameralı Nokia X50 yılın son çeyreğinde geliyor appeared first on Teknoloji Haberleri – ShiftDelete.Net.

Facebook Comments