Sunday, November 28th, 2021

Binance Smart Chain’in Popüler Projesi, Dolandırıcılık Girişimine Karşı Uyardı

Hem kripto para ekosisteminde hem diğer alanlarda kötü niyetli kişilerin çeşitli yollarla dolandırıcılık faaliyetlerine girdiklerini görüyoruz. Kötü niyetli kişilerin en çok kullandıkları yöntemlerden birinin orijinal projeyi taklit ederek airdrop vaadinde bulunmak olduğunu söyleyebiliriz. Bu şekilde bir dolandırıcılığa karşı kullanıcılarını uyaran son kripto para projesi ise PancakeSwap oldu.

PancakeSwap Kullanıcılarını Uyardı

Binace Smart Chain’in (BSC) önemli projelerinden biri olan PancekeSwap (CAKE) bugün Twitter üzerinden yaptığı bir açıklama ile kullanıcılarını kötü niyetli kişilere karşı uyardı. Projenin yaptığı açıklamaya göre, kötü niyetli kişiler PancakeSwap gibi davranarak 400 CAKE’lik airdrop vaadince bulunuyor ama öncesinde tabii ki belli bir miktar fon talep ediliyor.

Böyle bir e-mail alınması halinde proje kullanıcılarına, söylenenlere itimat eden mail’i silmelerini tavsiye ediyor.

Bu paylaşımın ardından yapılan yorumlarda kendilerine de bu şekilde mail geldiğini iddia eden birçok kullanıcı bulunuyor.

Dolandırıcılıklardan Nasıl Korunabilirsiniz?

Öncelikle gerçek airdrop’larda gerçek hiçbir kripto para projesi sizden öncesinde bir ücret ya da bir fon talebinde bulunmaz. Dolayısıyla sizden herhangi bir şekilde para isteyen ve sonrasında gönderdiğinizin iki katını, üç katını ya da beş katını geri alacağınızı söyleyenlerden uzak durmanızda fayda var.

Bununla birlikte bir platformu kullanmadan önce bağlantının güvenli olup olmadığını ve sitenin gerçek site olup olmadığını kontrol etmekte fayda var.

Facebook Comments