Sunday, November 28th, 2021

En büyük kripto para borsasından TL’ye sınırlama

Binance, Türkiye’deki kripto para yatırımcılarını şok eden bir açıklama yaptı. Platform üzerinden TL transferi işlemini kaldıracağını açıklayan şirket, kullanıcılara 29 Nisan saat 14:00‘a kadar tarih verdi.

Ininal ve Papara aracılığıyla Binance.com üzerinden TL yatırma ve çekme işlemlerini durduracağını açıklayan kripto para borsası, bu durumun TRY işlem çiftlerini etkileyeceğini açıkladı. Buna ek olarak şirket sözcüleri, verilen tarih itibariyle kullanıcıların hesaplarındaki Türk Lirası bakiyelerini BUSD, USDT, BTC ve diğer kripto paralara çevirip çekme işlemlerine devam edebileceğini bildirdi.

Thodex’in kurucusu Özer’in saklandığı eve baskın

Binance Global, TL işlemlerini sonlandırıyor

Binance’nin Türk Lirası işlemlerini durdurma konusunda yaptığı resmi açıklama şu şekilde:

“16 Nisan 2021 tarihinde Resmi Gazete’de yayımlanan “Ödemelerde Kripto Varlıkların Kullanılmamasına Dair Yönetmelik” uyarınca 30 Nisan 2021 tarihinden itibaren ödeme ve elektronik para kuruluşları kripto para platformları için yatırma ve çekme işlemlerine aracı olamayacaktır.

Bu nedenle, Binance.com üzerinde Ininal ve Papara firmaları aracılığıyla TRY yatırma ve çekme işlemlerinin 29 Nisan 2021 14:00 saatinden itibaren yapılamayacağını üzülerek bildirmek isteriz. Ancak, bu durum TRY işlem çiftlerini etkilemeyecek ve söz konusu alım satım çiftleri işlem görmeye devam edecektir. Buna ek olarak, bu tarihten sonra TRY bakiyenizi BUSD, USDT, BTC ve diğer kripto paralara çevirebilir ve çekme işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.”

Binance’de kalan TL bakiyesine ne olacak?

Binance Global üzerinden yatırım yapan kullanıcılar, şirketin son açıklamasına istinaden bakiyelerini çekmek için Papara ya da Ininal yerine Binance TR üzerinden bir hesap açabilir. Buraya aktarılan parayı IBAN adresinize gönderip sonrasında çekebilirsiniz.

The post En büyük kripto para borsasından TL’ye sınırlama appeared first on Teknoloji Haberleri – ShiftDelete.Net.

Facebook Comments