Tuesday, December 7th, 2021

Bir yeni halka arz daha… E-Data Teknoloji eşit dağıtımla halka arz oluyor

Borsa İstanbul’da halka arz furyası devam ediyor. Halka arz furyasına katılan son şirket E-Data Teknoloji A.Ş oldu. Halka arza dair tüm detaylar yayınlanan taslak izahname haberimizde…

E-Data Teknoloji Hakkında

E-Data Teknoloji, bilişim teknolojileri alanındaki 30 yılı aşkın sektör deneyimi ile kurum ve kuruluşların ihtiyaçlarını karşılayan ve teknoloji danışmanlığını üstlenen teknoloji distribütörüdür. Ankara ve İstanbul ofisleri ile Karadeniz ve Ege bölge kanal yöneticileriyle  Türkiye’nin dört bir yanında hizmet vermektedir.E-Data Teknoloji, Günümüzde tüm şirketlerin ihtiyacı olan iş sürekliliği için çözüm sunan markalarını Türkiye’ye getirmekte ve iş ortakları ile birlikte katma değerli hizmetler sunmaktadır.Çözüm alanları arasında Ağ ve Ağ Güvenliği ürünleri, Antivirüs, APT Koruma, DataCenter Çözümleri, Disk Yedekleme, Baskı ve Güvenli Baskı Çözümleri, KVKK / GDPR / ISO27001 gereklilik çözümleri, Sertifikalı Veri Silme, Sızma-Zafiyet testi, Sistem Araçları – Masaüstü Çözümleri, Sunucu / Storage, Uygulama Güvenliği, Veri Güvenliği, Yama Yönetimi, Yedekleme Yazılımları yer almaktadır.

Halka arz olacak paylar

Mayıs ayında halka arz olmayı hedefleyen E-Data Teknoloji çıkarılmış sermayesini 32.000.000 Tl’den 42.000.000TL’ye çıkarılması nedeniyle artırılacak 10.000.000 TL nominal değerli payı halka arz edecek. Halka arz sonrası sermayeye oranı %23,81 olacak.

Taslak izahnamenin yayınlandığı tarih itibarı şirket ortaklık yapısında %5’in üzerinde payı olan ortaklar:

Osman Sungur (20.800.000 TL) %65

Fatih Mutlu (11.200.000 TL) %35

Ek satış var mı?

Ek satış yapılmayacak.

Halka arz yöntemi nasıl olacak?

Halka arz edilecek paylar için 2 (iki) iş günü boyunca sabit fiyatla talep toplanması planlanmaktadır. Yöntem olarak yurtiçi bireysel yatırımcılar için eşit dağıtım yöntemi kullanılacaktır.

Aracı kurum hangisi?

Taslak izahnamade yapılan açıklamaya göre  A1 Capital aracılık yapacak, kurumlar ile şirket arasında halka arz başarısına ilişkin herhangi çıkar ilişkisi bulunmamaktadır.

Halka arz tarihi belli mi? Nerede işlem görecek?

Mayıs ayında halka arz olması, Borsa istabul Ana Pazarda işlem görmesi bekleniyor.

Halka arz geliri ile ne yapılacak?

Taslak izahnamede yer alan bilgilere göre halka arzdan elde edilecek gelirlerin %60’lık kısmı ile yeni yatırımların finansmanı gerçekleştirilecek. %20’lik kısım sermaye finansmanında kullanılacakken geri kalan %20’lik kısım ile mevcut finansal borçların azaltılması amaçlanmaktadır.

Tablolar

net dönem kar/zarar
Satış Gelirleri
Finansal raporlar

Bizleri twitter üzerinden takip ederek özel haberlere ilk siz ulaşabilirsiniz. Telegram kanalımıza üye olup anında şirket haberlerine ulaşabilirsiniz=> https://t.me/paraajansi

(Şahin İNCESÖZ / P.A)

The post Bir yeni halka arz daha… E-Data Teknoloji eşit dağıtımla halka arz oluyor appeared first on Para Ajansı.

Facebook Comments