Wednesday, December 1st, 2021

Bitcoin (BTC) Düşerken DOGE Yükseliyor: DOGE Coin Yorumları ve Teknik Analizi

Kripto para piyasasındaki deprem hala devam ediyor ve lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) son 7 günlük sürede %17’lik sert bir düşüş yaşadı.

Kripto Para Sektörüne Meydan Okudu: DOGE

Bitcoin’in bu düşüşü esnasında ve hatta bunun öncesinde ciddi bir gerileme yaşayan Dogecoin (DOGE) ise işleri tersine çevirmiş gibi gözüküyor. Altcoinlerin geneli sert düşüş yaşarken DOGE fiyatının son 24 saat içerisinde %12,4 yükseliş elde ettiği gözlerden kaçmadı. Peki DOGE Coin yorumları ve teknik analizi neye işaret ediyor?

Toplam piyasa değerine göre en büyük altıncı kripto para birimi DOGE, son 24 saat içerisindeki yükselişinin arkasında hiçbir net sebebe sahip değil. Piyasanın sert düştüğü anlarda genellikle çok daha sert düzeltme yaşayan DOGE, şimdi bunun tam tersini grafiğindeki sert desteğe borçlu olabilir.

DOGE/USDT Teknik Analizi

DOGE/USDT teknik analizine bakıldığında 0,27 dolar noktasının en önemli desteklerden birisi olduğu ve bunun altına inilmesi durumunda fiyatın 0,15 dolar desteğine kadar çekilebileceği görülmekte. DOGE/USDT paritesi 0,27 dolarda tutunabilirse sıradaki hedefin ise önemli bir direnç olan 0,31 dolar olduğu görülüyor. Bunun kırılması yeniden tüm zamanların rekorunun test edilmesini sağlayabilir.

DOGE, bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla da tam olarak 0,277 dolar seviyesinden işlem görüyor ve aslında önemli desteğe yeniden ulaşmış oldu. DOGE eğer bu %13’lük yükselişini 0,31 dolar seviyesine kadar taşıyabilirse parabolik rallisini de sürdürecektir. DOGE fiyatı için  kader anı ise 0,27 doların altına inilip inilmemesi ile belli olabilir.

Facebook Comments