Wednesday, December 1st, 2021

Bitcoin (BTC) Fiyat Analizi: BTC Kazançları Sildi! Düzeltme Devam Edecek Mi?

Bitcoin (BTC) Fiyat Analizi: BTC Kazançları Sildi! Düzeltme Devam Edecek Mi?

Kripto para piyasası geçtiğimiz gün yukarı yönlü atağa geçti ve pek çok kripto para biriminde büyük kazançlar kaydedildi. Öyle ki lider kripto para birimi Bitcoin hafta içerisinde önemli bir kilometre taşını geride bıraktı ve tüm zamanların en yüksek seviyesini güncelledi.

Piyasa sıralaması bakımından en büyük kripto para birimi olan Bitcoin (BTC), 60.000 doların üzerine yükseldikten sonra artışını hızlandırdı ve birkaç gün içerisinde 64.854 dolarlık tüm zamanların en yüksek seviyesini geride bıraktı. Ancak fiyat burada durmadı ve 67.000 dolara doğru artışını devam ettirdi. Bitcoin 67.000 dolarlık yeni ATH‘ı belirledikten sonra düzeltme başlattı ve fiyat 60.000 dolara kadar geriledi.

Bitcoin’de Olası Senaryolar

Bu hafta Salı ve Çarşamba, bazı trader’lar, yukarıdaki haftalık zaman dilimindeki normal düşüş eğilimi modelini göz ardı ederek FOMO’ya (kaçırma korkusuna) kapıldılar. Bitcoin (BTC) fiyatı çoğu kripto borsasında tüm zamanların en yüksek seviyesini 67000 dolar olarak belirlemiş olsa da, bazı boğalar biraz kâr almaya başladıktan sonra ayıların sıçraması uzun sürmedi.

Analistler BTCUSDT pariteside fiyatın 39600,00 dolar destek seviyesinin altına düşmesi durumunda dipper fiyat düzeltmesi bekliyor.

Günlük zaman çerçevesinden bakıldığında, BTC fiyatı 53700,00 dolar desteğine giremezse BTCUSDT paritesi gizli bir yükseliş ayrışma modeli oluşturabilir.

Öte yandan BTCUSDT 25 seviyesinin üzerinde işlem gördüğü için günlük grafik dik bir yükseliş trendini koruyor. Öte yandan, seviye-25’in altındaki RSI seviyeleri, haftalık zaman diliminde düzeltme dalgası için bir fiyat düşüşünü teyit etmelidir.

4 Saatlik BTC Grafiği

BTCUSDT’ye gün içi 4HR seviyesinden bakıldığında, piyasa değerine göre en büyük kripto para birimi, yeni ATH’sinden %10’luk bir fiyat düşüşünün ardından 59562.15 dolar seviyesinde gizli yükseliş sapma desteği civarında bir fiyat tabanı buluyor gibi görünüyor.

Grafikteki RSI ayrıca gün içi seviyesinde bir fiyat artışına yönelik güveni gösteren daha kısa bir yükseliş eğilimi sinyali veriyor.

Bununla birlikte, 59562,14 dolarlık desteğin kırılması, gün içi seviyesinde düşüş eğilimi anlamına gelebilir. Gün içi hissiyatı, basın zamanında yükseliş gösteriyor.

Bitcoin (BTC) Teknik Veriler

Spot oranı: 61250.16
Orta Vadeli Trend [H4]: Güçlü Boğa
Volatilite: Yüksek
Destek: 59.562 Dolar ve 56.818 Dolar
Direnç: 67.000 Dolar

Facebook Comments