Monday, October 25th, 2021

Bitcoin (BTC) İle Maaş Ödemeleri Artıyor: Sırada Miami Var!

Miami şehri çalışanları kısa süre sonra maaşlarının USD yerine Bitcoin ile alma şansına sahip olacak. Forbes ile yaptığı röportajda Belediye Başkanı Francis Suarez, Bitcoin’in şehir genelinde benimsenmesini genişletmek için somut yollar aradıklarını ve bunlardan birinin de şehir çalışanlarının maaşlarının BTC’de ödenmesini sağlamak olduğunu dile getirdi.

Bitcoin ile Maaş Ödemesi

Belediye Başkanı Suarez yaptığı açıklamalarda, kripto paranın vatandaşlar arasındaki popülerliğinin artması nedeniyle Miami’yi Bitcoin dostu bir şehir yapmak için elinden gelen her şeyi yapmak istediğini dile getirdi. Suarez, Bitcoin’in benimsenmesi açısından diğer öneriler arasında şehrin hazinesinin bir kısmını Bitcoin’e yatırma seçeneğinin de olduğunu sözlerine ekledi.

Öte yandan Suarez ne kadarlık bir yatırımın söz konusu olduğunu belirtmese de hazine yatırımının bir kamu-özel ortaklığı olarak yapılandırılacağını ve özel ortakların risklerini hafifletmek için bazı ödüller alacağını açıkladı.

Ayrıca Suarez, yeni seçim kampanyasını Bitcoin‘de finanse etmeyi düşündüğünü de açıkladı. Geçmiş kampanyalarda kripto para birimlerini zaten kabul etmiş ABD’li politikacılar arasında Demokrat Andrew Yang, California ABD Temsilcisi Eric Swalwell, Minnesota ABD Temsilcisi Tom Emmer ve Özgürlükçü Lara Loomer yer alıyor.

“Bitcoin Büyük Bir Hikaye Olacak”

Belediye başkanı Bitcoin’in, önümüzdeki birkaç yıl için en büyük hikaye olacağına inanıyor.

Ayrıca geçen yılın sonlarında belediye başkanı Bitcoin’i inanılmaz derecede istikrarsız geçen bir yıl boyunca istikrarlı bir yatırım olarak nitelendirmişti.

Buna ek olarak geçen hafta Bitcoin’in teknik raporunu hükümetin web sitesine yükleyen Suarez şu sözleri kullandı:

Miami Şehri Bitcoin’e inanıyor ve Miami’yi kripto yenilikleri için bir merkez haline getirmek için gece gündüz çalışıyorum.

Bitcoin Dostu Şehir

Belediye başkanı yaptığı açıklamalarda, Florida yasama meclisinde Bitcoin dostu değişikliklerin yapılmasına yardımcı olmak için Wyoming’deki Caitlin Long ve Florida’dan Jimmy Patronis dahil olmak üzere diğer eyaletlere ve yargı bölgelerine ulaştığını söyledi. Bu çabalar, şehrin önümüzdeki birkaç yıl içinde inovasyonu ve teknolojik büyümeyi genişletme planları ile ABD’de bir sonraki büyük teknoloji merkezi olma çabasının bir parçası.

Facebook Comments