Sunday, November 28th, 2021

Bitcoin’deki (BTC) Düşüş Korku Yaratmalı Mı: Popüler Analist Açıkladı

Bitcoin ve buna bağlı olarak tüm kripto para birimleri dün ciddi bir düşüş yaşadı. Lider kripto para biriminin fiyatı 47.500 dolara kadar gerilerken altcoin’lerde de çift haneli kayıplar yaşandı. Ancak piyasanın popüler analistlerleri Bitcoin’de yaşanan düşüş sebebiyle endişeli olmadıklarını ifade ediyor.

“BTC Fiyat Tahminim Saat Gibi İşliyor”

Stock-to-flow (S2F) modelinin yaratıcısı olan popüler analist Plan B, Bitcoin’in 48.000 dolar altını görmesinin kendisini biraz rahatlattığını dile getirdi. Analiste göre Bitcoin beklenen bir hamle yaptı ve fiyatın bir miktar geri çekilmiş olması aslında analistin yükseliş tahminlerinin devam etmesini sağlıyor.

PlanB konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda, ““Bir an için insanların modeli çalıştırdığını ve süper döngünün başladığını düşündüm. Şimdi normale döndük Tıpkı saat gibi.” sözlerini kullandı.

Bu noktada Plan B’nin S2F modelinin 2024 yılına kadar Bitcoin fiyatının 288.000 dolar olmasını öngördüğünü belirtmek gerekiyor. Bitcoin yatırımcılarının genel olarak boğa piyasalarında çok fazla artış bekledikleri için ayı piyasalarında kayıpların çok olduğunu ifade eden Plan B, 100.000 dolarlık hedefinden vazgeçmediğini de belirtiyor.

Duyarlılık ve Piyasa Göstergeleri

BTC’deki düşüş sonrasında yorumla yapan Bitcoin eleştirmeni Peter Schiff, Bitcoin’in 50.000 dolar altına gerilediğini ve piyasanın önemli isimlerinden Anthony Pompliano’nun 1.000 dolarlık hareketlerde açıklama yapmaya başlayacağını ifade etti.

Buna yanın veren Pompliano ise Bitcoin’in bir yıl içinde %600, altının ise %3 yükseldiğini dile getirdi.

Bunlara ek olarak analistler piyasadaki duyarlılık ve göstergelerin hala alım aşamasında olduğunu ve henüz bir ayı piyasası sinyalleri alınmadığını ifade ediyor.

Facebook Comments