Lider kripto para birimi “yükseliş bitti, düşüş başlayacak, BTC sıfırlanacak, Bitcoin’in değeri ok” söylemlerine kulaklarını tıkamış gibi görünüyor. Bitcoin dünkü 50.000 dolarlık rekorunu bugün 51.000 doları görerek geride bıraktı.

Bitcoin Rekora Doymuyor

15 Şubat’a kadar bir konsolidasyon sürecinde bulunan lider kripto konsolidasyonu bir kez daha yukarı yönlü bozdu. Dün 50.000 dolarlık önemli psikolojik seviyeyi geride bırakan BTC bugün de 51.000 dolar ile yeni bir rekora imza attı.

Yazının kaleme alındığı an itibari ile 50.690 dolar bandında işlem gören Bitcoin ‘in bir sonraki hedefi büyük bir heyecan yaratıyor gibi görünüyor.

Bitcoin Neden Yükseldi?

Dünyaca tanınmış firma MicroStrategy 2020 yılında BTC yatırımı yapmaya başladı ve hatta ilk yatırımı ile rezerv para olarak BTC’yi benimsediklerini açıkladı. İlk satın alma sonrasında da zaman zaman BTC yatırımlarını arttırdığını açıklayan firma, 16 Şubat’ta bir satın alma açıklaması daha yaptı.

Bu haberin ardından 50.000 doları aşan BTC’ye ilginin arttığı ifade edilebilir.

Bununla birlikte analistler içinde bulunduğumuz günlerde yatırımcıların BTC’de yaşanan her düşüşü bir satın alma fırsatı olarak değerlendirdiğini ifade ediyor. Dolayısıyla artan satın alma baskısı ile BTC fiyatı pozitif etkileniyor.

Bitcoin’de Hedef: 60.000 Dolar

51.000 doları geçen BTC’de sıradaki hedefin 60.000 dolar olduğu ifade ediliyor. Bitcoin fiyatının engellenemeyen yükselişine atıfta bulunan uzman isimler, düzeltmeler yaşansa da yılın ilk yarısında 60.000 doların da görüleceğine inanıyor.

Facebook Comments