Sunday, November 28th, 2021

Bu Sefer Elon Musk Sordu: En Büyük HODL Hani Kripto Olacak?

Tesla ve SpaceX CEO’su, Bitcoin ve Dogecoin ile ilgili attığı tweet’ler ile kripto para ekosisteminde sıkça adından söz ettiriyor. Ancak Musk son paylaşımında Dogecoin (DOGE) ya da Bitcoin’den (BTC) bahsetmeden gelecekteki en büyük kripto paranın hangisi olacağını sordu.

Topluluktan ise aslında şaşırtıcı olmayan bir şekilde DOGE ve BTC yanıtları geldi.

Elon Musk ve Dogecoin

Musk, uzun süredir şaka amaçlı bir coin olan DOGE’nin destekçisi olarak biliniyor ve genellikle kripto para birimi ile ilgili yükseliş beklentisi anlamına gelecek tweet’ler paylaşıyor.

Tesla CEO’sunun bu tweet’leri kısa vadede Dogecoin için iyi oldu. Bu açıklamalar sonrasında Dogecoin fiyatı ciddi yükselişler kaydetti ve bu sebeple Musk’ın DOGE fiyatını manipüle ettiği ifade edildi. Bu noktada DOGE’nin Cuma günü tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0,44 dolara yükseldiğini belirtmek gerekiyor.

Analistlerin ve yatırımcıların yorumlarına göre DOGE, Musk gibi büyük etki yaratma potansiyeline sahip kişiler tarafından kolaylıkla manipüle edilebilir bir konumda yer alıyor.

DOGE Fiyat Yorumları

Dogecoin fiyatı ile ilgili şimdiye kadar birçok yorum yapıldı. Bunlardan en dikkat çekeni ise John McAfee’nin yorumu oldu. Eski kripto baronu John McAfee’nin eşi Janice McAfee’nin son tweet paylaşımına göre John McAfee, DOGE fiyatını duyunca şok oldu.

McAfee şu anda bir İspanyol hapishanesinde, son sekiz yıldır uyguladığı vergiden kaçınma suçundan yargılanmak üzere ABD’ye gönderilmeyi bekliyor. Bu sebeple kendisinin DOGE coin yorumunu eşi paylaştı.

Farklı yorumların yanı sıra son zamanlarda Dogecoin benimsenmesinin artması ile bazı şirketler DOGE ödemelerini kabul etmeye başladıklarını açıkladılar.

Facebook Comments