Saturday, October 23rd, 2021

Bu Token’lar Bitcoin’deki (BTC) Düşüşten Etkilenmedi, Yükseldi!

Bitcoin fiyatı 32.500 dolar ile 33.000 dolar aralığında ciddi bir satış baskısı yaşıyor. Dünyanın en büyük varlık yöneticisi BlackRock’un iki fonunun Bitcoin vadeli işlemlerine yatırım yapmak için yeşil ışık yaktığının ortaya çıkmasına rağmen, BTC fiyatı hala 33.000 dolar seviyesinin üzerinde ivme kazanmakta zorlanıyor. Bu da birçok altcoin’in yüzde 3 ile yüzde 5 arasında değer kaybetmesine sebep oldu.

Ancak görünüşe göre DeFi token’ları Bitcoin’deki düşüşten etkilenmiyor.

DeFi Token’ları Yükseliyor

Her ne kadar son saatlerde bir düşüş grafiği görülse de Venus (XVS) ve Fantom (FTM) fiyatlarının bir gecede %23 oranında artmış olması DeFi token’larının BTC’den bağımsız hareket ettiğini gözler önüne serdi. DeFi protokollerinde kilitlenen toplam değer şu anda 25.77 milyar dolar olması ise yükseliş hareketlerinin devam edeceği şeklinde yorumlanıyor.

Öte yandan Uniswap’ın işlem hacmi dün erken saatlerde 6 milyar doların üzerine çıktı ve bu, yönetim token’ının (UNI) fiyatının 2021’in en yüksek seviyesi olan 14,25 dolara yükselmesine yardımcı oldu. Stablecoin odaklı bir proje olan Terra (LUNA) da fiyatının %37’den fazla arttığını gördü ve şu anda 1,20 dolardan işlem görüyor. Terra ile ilgili detaylı bilgilere “Terra Coin Nedir?” yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Genel Piyasa Görünümü

Janet Yellen’in Amerika Birleşik Devletleri Hazinesi’nin yeni sekreteri olmasının ardından, bakanlığın hoş olmayan kripto para izleme kuralı şimdi yeniden gündeme geldi ve halkın kişisel kripto para cüzdan bilgilerinin denetlenmesi ile ilgili öneri hakkında yorum yapmak için 60 günü var.

Bunlara ek olarak satış, sadece kripto para birimi sektörüyle sınırlı kalmadı, çünkü küresel finans piyasaları da Biden yönetimi tarafından sunulan yaklaşan teşvik paketinin daha önce önerildiği kadar büyük olmayabileceği haberinin ardından baskı altına girdi.

S&P 500 ve Dow, açılış seansında satış baskısıyla karşılaştı ve günü sırasıyla %0,15 ve %0,07 düşüşle tamamlarken, NASDAQ %0,05’lik pozitif bir kazanç sağladı.

Facebook Comments