Sunday, November 28th, 2021

Cardano (ADA) CEO’su, Kripto Para Sektörünü Dibe Çeken Konuyu Ele Aldı

Cardano (ADA) projesinin yaratıcısı Charles Hoskinson, Joe Biden’ın bütün kripto para sektörünü kana bulayan kararı sonrasında konu hakkında açıklamalarda bulundu.

Joe Biden’ın Haberi, Kripto Para Sektörüne Zarar Verdi

Hoskinson, Biden yönetiminin gelir vergisini arttıracağı haberinin, kripto para piyasalarında iyi karşılanmadığını belirttikten sonra kendi düşüncelerini ve eleştirilerini de paylaştı. Soru ve cevap etkinliği gerçekleştiren Hoskinson, bu konu hakkında kendisine sorulan soruya aslında vergi haberinin tam olarak doğrulanmadığı yanıtını verdi.

Gelir vergisinin %50 oranına çıkacağının ve iki katına ulaşacağının vurgulandığını hatırlatan Hoskinson, bunun gerçekleşmesinin kesinlikle kripto para sektörü için yıkıcı etkilere sahip olabileceğini ifade etti. Piyasaların bu haberin doğrulanması ile çökeceğini belirten Hoskinson, özellikle denizaşırı ülkelerden elde edilen kurumsal gelirlerin iki katına çıkmasını bekliyor.

Kripto Para Yatırımcılarına Vergi Şoku

Ortaya konan son vergi tasarısında bu oranın kişisel beyanlar için de %20’den %43,5’a kadar çıkartılmasının planlandığını belirten Hoskinson, piyasaların buna da çok kötü tepki verebileceğini düşünüyor. Ünlü isim yine de Biden yönetiminin söz konusu durumu kişisel vergi geliri kapsamında tutmayacağını düşünmekte.

Hoskinson buna ek olarak elinde hangi kripto paraların bulunduğu sorusuna da açıklık getirdi. Ethereum kurucu ortaklarından birisi olan Hoskinson, bu sayede 293.000 ETH’ye sahip olduğunu vurguladı. Önceden kazılan ETH’lerin hepsinden vazgeçtiğini ve hiçbirini satıp gelir elde etmediğini belirten Hoskinson, asla kişisel olarak ETH yatırımı bulundurmadığını da vurguladı.

Hiç Ethereum’u Olmadı

Hoskinson bu konuda tek istisnasının ise NFT’ler olduğunu belirtti. Kısa süre önce kendi tweetini NFT olarak satan Hoskinson, bundan ETH elde ettiğini ve bunları sattığını vurguladı. Bunun kendisinin ilk defa ETH sahibi olduğu örnek olduğunu vurgulayan Hoskinson, önceden elde ettiği ETH’leri satmasaydı 658 milyon dolar gibi etkileyici bir varlığa sahip olabilirdi.

Hoskinson’ın elindeki bütün ETH’leri satma sebebi ise proje ile olan ilişkisinin finansal kazanç olarak görülmemesini sağlamak olduğu düşünülüyor. Daha önce de Litecoin kurucusu tam da LTC fiyatı zirveye ulaştığında yüklü miktarda LTC satmış ve tepki çekmişti. Hoskinson ise projenin başında böyle bir adıma imza atarak eleştirilerin de önüne geçti.

Facebook Comments