Tuesday, December 7th, 2021

Cardano Teknik Analizi: ADA Rotayı Hangi Yöne Kıracak?

Charles Hoskinson’ın iddialı projesi Cardano (ADA), yıl başından bu yana %600’lük büyüme kaydederek önemli bir boğa koşusuna imza attı. ADA, 2021 yılına 0.1682 dolar seviyesinden giriş yapmıştı. Yaklaşık 4 aylık süreçte ADA fiyatı yaklaşık olarak 6 kat artarak 1 doların üzerine çıktı. Bununla birlikte Cardano (ADA), 14 nisan tarihinde 1.56 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesini görmüştü.

ADA Grafik Verileri

Popüler kripto para birimi Cardano (ADA) haberimizin hazırlandığı sırada 1.21 dolar seviyelerinden işlem görüyor. Ayrıca ADA, 39 milyar dolarlık piyasa değeri ile top 10 listesinde 6. sırada bulunuyor. Mevcut piyasa momentumu popüler kripto parayı büyük ölçüde etkilese de ADA boğaları yükseliş trendini korumaya çalışıyor. ADA fiyatı kısa vadede yükselen ve alçalan bir kanal arasında sıkışmış gözüküyor. Bollinger Bantları volatilitenin azaldığını sekanslarda daralırken düşüş eğilimi gösterdi. Bununla birlikte RSI gün içerisinde aşırı alım bölgesine yönelse de an itibarıyla nötr bölgede seyrediyor. Teknik analiz verilerine göre ADA’nın yukarı yönlü bir fiyat hareketine devam edebilmesi için ivme yakalaması gerekiyor. Negatif bölgeye sarkan Müthiş Osilatör indikatörü momentumun düşüş evresinde olduğunu doğruluyor.

ADA Kısa Vade Beklentisi

Mevcut ADA teknik formasyonları kısa vadede popüler kripto para birimi için düşüş trendini işaret ediyor. ADA fiyatı şu an yükseliyor ancak uzmanlar göstergeleri işaret ederek ADA’nın kritik destek seviyesi 1.19 doları test edeceğini öne sürüyor. Bu bağlamda boğaların bu seviyeyi savunması yukarı yönlü hareketin devamı için kilit bir rol oynuyor. ADA’nın 1.19 dolarlık destek seviyesinde tutunamaması durumunda ayılar fiyatı 1.14 dolara kadar geri çekebilir. Öte yandan desteğin başarılı bir şekilde test edilmesiyle birlikte yakalanan ivme popüler kripto para ADA’yı 1.30 doların üzerine taşır.

Facebook Comments