Wednesday, December 1st, 2021

Chiliz ve Holochain Fiyat Analizi: CHZ ve HOLO Grafiklerinde Son Gelişmeler

Lider kripto para birimi Bitcoin’in 50.000 doların altına düşmesi ile birlikte birçok altcoin büyük yara aldı. Son dönemin gündem yaratan kripto paraları Chiliz (CHZ) ve Holochain (HOT) kritik destek bölgelerine gerilerken önemli kayıplar yaşadı. Chiliz (CHZ) fiyatı son 48 saatlik zaman diliminde %30’a yakın değer kaybı yaşarken Holochain (HOT) %40 oranında geriledi.

Chiliz (CHZ)

Spor dünyasının popüler kripto para birimi Chiliz, piyasa düzeltmesinden payına düşeni alarak 0.36 dolarlık kritik destek noktasına geriledi. Ancak boğaların buradaki çabası popüler kripto parayı hayatta tuttu. Ayrıca piyasadaki momentum eksikliği CHZ fiyatını 0.40 doların altında tutmaya devam ediyor. Son 24 saatlik işlem hacmi %50 düşüş kaydetti. Bununla birlikte teknik göstergeler CHZ’nin düşüş trendini doğruluyor.

RSI 42 ve aşağı yönlü seyrini sürdürüyor. Ayrıca Müthiş Osilatör göstergesi 0 seviyesinin altına sarkarak aşağı yönlü fiyat hareketini işaret etti.Bunun yanı sıra Chaikin Para Akışı 16 nisandan bu yana düşüş evresine girmiş durumda ve an itibarıyla nötr seviyede. Uzman analistler, Chiliz’in tekrar rekor seviyeleri denemesi için 0.60 dolarlık kritik direnç noktasını işaret ediyor ancak şu an için CHZ bu seviyeden oldukça uzak. Öte yandan 0.36 dolarlık kilit destek seviyesi CHZ için büyük önem arz ediyor. Bu seviyenin kaybedilmesi popüler kripto parada bir serbest düşüşe sebep olabilir.

Holochain (HOT)

Holochain (HOT) son 48 saatte %40’a yakın değer kaybı yaşayarak kritik bir destek noktasına geriledi. Ancak HOT, piyasada görülen geri dönüş sinyalleri ile birlikte kritik destek seviyesinden geri dönmeyi başarı. Ülkemizde de birçok yatırımcının takip ettiği popüler kripto para şu an için risk bölgesinden uzaklaşmış gözüküyor. Ancak HOT, son 24 saatte %7’in üzerine artış kaydederek kritik destek noktası ile arasındaki mesafeyi açsa da tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 0.03157 dolardan oldukça uzakta. HOT’un yeniden rekor seviyeleri görmesi için büyük bir ivme yakalaması gerekiyor.

Bununla birlikte MACD aşağı yönlü fiyat hareketini doğrularken RSI 40 seviyelerinde seyrediyor. Öte yandan Bollinger Bantları aşağı yönlü bir fiyat kanalını işaret ediyor. Uzmanlar kısa sürede inanılmaz bir ivmeyle onlarca kat artış kaydeden HOT’un momentum eksikliğinin altını çiziyor.

Facebook Comments