Tuesday, December 7th, 2021

CoinShares’ten Ripple Adına Önemli Adım: XRP ETP’leri Geliyor

Elde edilen son bilgilere göre, her ne kadar Ripple’a karşı açılan davanın ardından bazı borsalar XRP işlemlerini durdurmuş olsa da artık İsviçre’nin ana borsası ve Avrupa’nın üçüncü büyük borsası olan Zürih merkezli SIX İsviçre Borsası XRP işlemlerine izin veriyor.

Ripple Adına Önemli Adım

Şirketin duyurusuna göre, Avrupa’nın en büyük dijital varlık yatırım şirketi CoinShares, bu ay borsada işlem gören bir ürün (ETP) olan CoinShares Physical XRP’yi (XRPL) başlattı.

Konuyla ilgili yapılan açıklamalarda CoinShare’in gelir müdürü Frank Spiteri, “Dijital varlık ekosistemi çok geniş ve son derece hızlı bir şekilde büyümeye devam ediyor. 2021’de ürün tekliflerimizi çeşitlendirmeye devam ederken, Avrupa müşteri tabanımızda en çok yankı uyandıran bu varlıklara ve ağlara yatırım teşhisi sağlamaya odaklandık. XRPL, CoinShares’in ikinci ikinci çeyrek ürün lansmanı ve önümüzdeki aylarda bu ivmeyi geliştirmeyi dört gözle bekliyoruz.” sözlerini kullandı.

CoinShares’in ürün başkanı Townsend Lansing Forkast.News’e gönderdiği bir e-mail’de şirketin müşteri talebi doğrultusunda XRPL’i başlattığının altını çizdi. Konuyla ilgili yaptığı açıklamalarda Lansing, “Yatırımcıların, piyasa değeri açısından ilk beş dijital varlık arasında yer alması nedeniyle XRP’ye yatırım yapma imkanına sahip olmaya devam etmelerinin önemli olduğunu düşünüyoruz” sözlerini kullandı.

CoinShares ve Kripto Paralar

XRP ETP, CoinShares’in dördüncü ETP’si olarak karşımıza çıkıyor. CoinShares ayrıca Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH) ve Litecoin (LTC) için de ETP’ler sunuyor. ETP’ler Avrupa çapında uygun kurumsal ve bireysel yatırımcılar tarafından kullanılabilir durumda. CoinShares, yatırımcılarının çok çeşitli dijital varlıklara yatırım yapmalarına yardımcı olmak için merkezi olmayan finans (DeFi) ile ilgili ürünler ve hizmetler de dahil olmak üzere bir dizi girişim üzerinde de çalıştığını söylüyor.

Facebook Comments