Coti (COTI), kendini kurumsal seviyede ilk finansal teknoloji platformu olarak tanımlıyor. COTI tarafından yayınlanan teknik dökümanda kurumların söz konusu finansal teknoloji platformunu istedikleri para birimini dijitalleştirmek için kullanabileceği ve bununla şirketin ciddi tasarruf edebileceği belirtilmekte.

Dünyada merkezsiz ödemeler yapmak için piyasaya sürülen ilk blockchain protokollerinden birisi olan COTI, tüccarlar, hükümetler, ödeme uygulamaları ve stablecoin şirketleri tarafından kullanılabilmekte. COTI Pay ise bu ekosistemin ilk uygulaması olarak biliniyor. COTI Group, 2017 yılının Mart ayında piyasaya giriş yaptı ancak projenin Staking platformu 1 Ocak 2020 tarihinde kullanıma açıldı.

COTI ekosisteminde özellikle geleneksel finans sisteminin yarattığı dezavantajların üstesinden gelinmesi hedefleniyor. Bu dezavantajlara para gönderme tabanlı gecikmeler, ücretler ve riskler dahil. DAG tabanlı protokol kullanan COTI, dünya çapında para gönderme işlemlerini hızlı, ölçeklenebilir, gizli ve ucuz gerçekleştirmekte.

DAG tabanlı blockchain ağına sahip olan COTI, diğer kripto paralara kıyasla proof-of-trust (güven ispatı) konsensüs algoritmasını kullanıyor. COTI’nin özellikle GTS isimli sistemi bu ağın temellerini oluşturup ödemelere kapı aralıyor.

COTI (COTI) Nedir?

Samuel Falkon ve David Assaraf tarafından piyasaya sürülen Coti ekosisteminin kripto parası da COTI Coin olarak biliniyor. COTI’yi eşsiz kılan şey ise platformun birden çok uygulama ve amaç için kullanılabilmesi ve COTI’nin devamlı olarak kullanıma sahip olması şeklinde özetlenebilir.

Sirkülasyondaki COTI miktarı 669 milyon olarak gözükürken projenin maksimum arzı 2 milyar adet. Toplam piyasa değeri 141 milyon dolar olan COTI, bu değeri ile 170. sırada yer alıyor. COTI/USD işlem çiftinin son 24 saat içerisinde yakaladığı %12 yükseliş ise bunun 0,21 dolara kadar çıkmasını sağladı.

COTI fiyatının kırdığı tüm zamanların rekoru ise 0,2243 dolar olarak görünüyor ve bu 21 Şubat tarihinde gerçekleştirildi. COTI fiyatının %4,75 yükseliş elde etmesi yeniden rekor kırmasını sağlayabilir. BTC işlem çifti karşısında ise COTI’nin hala gidecek çok yolu olduğu görülüyor.

COTI, yılın başından bu yana ise %137 yükseliş elde etti.

COTI Coin Nereden Alınır?

COTI, Binance kripto para borsasından USDT, BTC ve BNB işlem çiftleri ile alınabilmekte. Ticari hacme göre en çok likiditenin ise COTI/USDT işlem çiftinde olduğu görülüyor.

Facebook Comments