Wednesday, December 8th, 2021

Dogecoin ve BitTorrent Coin Yorumlar: DOGE ve BTT’de Son Durum

Geride bıraktığımız hafta hem lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) hem altcoin’ler için oldukça karışık bir hafta oldu. Son bir hafta içerisinde hem yükselişler hem düşüşler kaydedildi. Ancak bu hafta Dogecoin’in (DOGE) oldukça iyi bir performans sergilediğini ve Bittorrent coin’in (BTT) en fazla takip edilen kripto para birimleri arasında olduğunu ifade edebiliriz.

DOGE Güncel Durum

Yazının kaleme alındığı an itibari ile 0,27 dolardan işlem gören Dogecoin, 16 Nisan’da 0,45 dolar ile kendi rekorunu kırmış ve sonrasında düşüşe geçmişti. Düşüş sırasında 0,15 dolara kadar gerileyen DOGE’nin yeniden 0,30 dolara kadar yükselmiş olması analistlerin yükseliş beklentilerini arttırmasını sağladı.

Bunlara ek olarak piyasa değeri bakımından en büyük yedinci kripto para birim olan Dogecoin’in volatil fiyat hareketlerin rağmen son 24 saat içinde %15 artış yaşadığını belirtmek gerekiyor. Analistlere göre Dogecoin’in yükseliş grafiğinin devam edebilmesi için Bitcoin’deki stabil tablonun devam etmesi gerekiyor.

Buna ek olarak yukarı yönlü grafiklerde 0,32 doların oldukça önemli olduğunu ifade eden analistler aşağı yönlü grafiklerde de 0,24 doların önemli olduğunu ifade ediyor.

Bittorrent Fiyatı

Piyasa hacmi bakımından en büyük 28. kripto para birimi olan BTT özellikle geçtiğimiz haftalarda kaydettiği yükseliş performansı ile büyük ilgi çekti. 5 Nisan 2021’de 0,0135 dolar ile rekor kıran BTT sonrasında düşüşe geçti.

Yaşanan genel düzeltme sırasında 0,0040 dolar bandına kadar gerileyen BTT’nin yükseliş grafiğinin devam edebilmesi için 0,0075 doların aşılması gerektiği düşünülüyor. Ayrıca aşağı yönlü bir kırılma yaşanması halinde 0,0060 doların önemli bir destek olarak hareket edeceği de belirtiliyor.

Facebook Comments