Piyasalarda son durum (Dolar bugün kaç TL? 9 Kasım 2020 dolar - euro fiyatları)
Piyasalarda son durum (Dolar bugün kaç TL? 9 Kasım 2020 dolar - euro fiyatları)

Dolar – euro kaç TL? 9 Kasım 2020 dolar kuru en son ne kadar oldu? Bankalararası piyasada döviz kurlarında son durum. Geçen hafta 8,58 zirvesini gören dolar/TL, yeni haftaya sert düşüşle başladı. Dolar/TL 8,00’a, Euro/TL 9,50’ye kadar indi. Hafta sonu gelen yoğun haber akışının ardından BIST 100 endeksi yeni haftaya hızlı yükselişle başladı. Açılışta yüzde 2,10 değer kazanan endeks seansın ilerleyen bölümünde 9 ayın en yüksek seviyesini gördü.

Türk lirası varlıklar, yeni bir haftaya daha oldukça hareketli bir gündemle başlıyor. ABD başkanlığına Joe Biden’ın seçilmesi, Merkez Bankası başkanlığına Naci Ağbal’ın atanması fiyatlamalarda rol oynayacak.

Geçen hafta 8,58 zirvesini gören dolar/TL kuru, yeni haftanın ilk gününde 8,00’a kadar geriledi. Kur bugün 8,17’den el değiştiriyor.

Geçtiğimiz haftayı 10,12’nin üzerinde kapatan euro/TL ise şu dakikalarda 9,73 civarında işlem görüyor.

BORSA, 9 AYIN ZİRVESİNDE

Geçen haftayı yüzde 7 primi kapatan BIST 100 endeksi, yeni haftada da yükselişini sürdürüyor. Endeks, 1.226 puanla 9 ayın zirvesine çıktı. TCMB Başkanı Ağbal’ın mesajının da etkisiyle bankacılık endeksinde artılar yüzde 5’i geçti

YENİ MERKEZ BANKASI BAŞKANI’NDAN İLK AÇIKLAMA

Hafta sonu Merkez Bankası Başkanı olarak atanan Naci Ağbal’dan ilk açıklama geldi. Temel amacın fiyat istikrarı olduğunu kaydeden Naci Ağbal, “Tüm politika araçları kararlılıkla kullanılacak. 19 Kasım’a kadar mevcut durum ve beklentiler gözden geçirilecek” diye konuştu.

Bugün yurt içinde veri gündeminin sakin olduğunu kaydeden uzmanlar, Covid-19 salgını ile ilgili haber akışı ile ekonomik teşvik haberlerinin piyasaların yönü üzerinde belirleyici olacağını kaydederek, geçen haftaki hızlı yükseliş sonrası gelmesi muhtemel kâr satışlarının karşılanıp karşılanamayacağının izlenmesi gerektiğini söyledi.

VİDEO: ABD’NİN YENİ BAŞKANI JOE BIDEN, TRUMP DESTEKÇİLERİNDEN ŞANS İSTEDİ

Facebook Comments