Dolar kuru bugün ne kadar? (12 Haziran 2020 dolar - euro fiyatları)
Dolar kuru bugün ne kadar? (12 Haziran 2020 dolar - euro fiyatları)

Dolar – euro kaç TL? 12 Haziran 2020 dolar kuru en son ne kadar oldu? Bankalararası piyasada döviz kurlarında son durum.

Haftanın son gününde dolar/TL 6,83 seviyesinden başlarken, euro/TL 7,70 seviyesinden işlem görüyor.

Piyasalarda corona virüste ikinci dalga endişeleriyle riskli varlıklardan kaçış ve güvenli limanlara yönelim oldu, dün piyasalarda sert satışlar yaşandı.

ABD’DE MART AYINDAN BU YANA EN KÖTÜ GÜN

Covid-19 salgınına karşı alınan önlemlerin aşamalı olarak gevşetildiği ABD’de 21 eyalette vaka sayısında artış yaşandı.

Arizona, Teksas, Kuzey Carolina gibi bazı güney eyaletlerinde son bir haftada virüse yakalananların sayısında yükseliş gözlenmesinin ikinci dalga salgına yönelik endişeleri beslemesi ve ABD Merkez Bankası’nın (Fed) ekonomide hızlı toparlanmaya dair beklentileri desteklemeyen öngörüleri endekslerdeki satışta etkili oldu.

ABD’nin büyük üç borsası birden yüzde 5’ten fazla düşerken corona virüs yasaklarının başlamasıyla borsaların serbest düşüşe geçtiği mart ortasından bu yana borsalarda en kötü gün olarak kayıtlara geçti.

Uzmanlar, yeni tip corona virüs (Covid-19) salgınında ikinci dalgaya ilişkin endişelerin artması sonucu dün küresel anlamda doların diğer para birimleri karşısında değer kazandığını belirtti.

Bugün, Euro Bölgesi’nde sanayi üretimi ve ABD’de tüketici güven endeksi başta olmak üzere veri gündeminin takip edileceğini kaydeden uzmanlar, teknik açıdan dolar/TL’de 6,70-6,80 bandının öne çıktığını söyledi.

VİDEO: KIDEM TAZMİNATINA KARMA MODEL

Facebook Comments