Dolar kuru bugün ne kadar? - 5 Ağustos 2020 dolar - euro fiyatları
Dolar kuru bugün ne kadar? - 5 Ağustos 2020 dolar - euro fiyatları

Dolar – euro kaç TL? 5 Ağustos 2020 dolar kuru en son ne kadar oldu? Bankalararası piyasada döviz kurlarında son durum.

Küresel piyasalarda salgına ilişkin belirsizlikler ve ABD’de gündeme gelen yeni teşvik paketine ilişkin gelişmelerin etkisiyle karışık seyir yaşanıyor.

Dün güne 6,96 liradan başlayan dolar, 6,90’a kadar gerilemişti. Bunda ABD ekonomisine yönelik endişeler sebebiyle doların tüm dünyada zayıflaması etkili oldu.

Dolar/TL bugün 7,05 seviyesine kadar yükseldikten sonra 7,03’ten işlem görüyor.

Euro/TL ise 8,37’de seyrediyor.

ABD’DE YENİ TEŞVİK PAKETİ BORSALARA ALIM GETİRDİ

Yatırımcılar, Beyaz Saray’ın bu haftanın sonuna kadar anlaşmaya varmak için aralıksız çalışma sözü vermesiyle, ABD’nin daha fazla harcama açıklamasını umuyor.

ABD Merkez Bankası (Fed) San Francisco başkanının ABD ekonomisinin başta düşünülenden daha fazla desteğe ihtiyaç duyacağı açıklamaları da uzun dönemli tahvil getirilerinin düşmesine neden olarak piyasaları olumsuz etkilendi.

Uzmanlar, ABD’de yeni tip corona virüs (Covid-19) salgınıyla mücadele kapsamında hayata geçirilmesi planlanan ve görüşmeleri devam eden 1 trilyon dolarlık yeni teşvik paketi ile salgının tedavisine yönelik haber akışının gündemin odağındaki yerini koruduğunu bildirdi. 

Londra swap piyasalarındaki Türk lirası faizlerinde dün artan oynaklığın daha önce de zaman zaman yaşandığını ve çok kısa süreli dalgalanmalar olarak kaldığını anımsatan uzmanlar, düşük hacimli bu tür dalgalanmaların fiyatlamalar üzerindeki etkisinin kalıcı olmadığını söyledi.

Uzmanlar, bugün teknik açıdan dolar/TL’de 6,90-7,00 bandının izleneceğini kaydetti. 

VİDEO: ALTIN FİYATLARI NE OLACAK? (ALIM ZAMANI MI?)

Facebook Comments