MarsCoin olarak bilinen mevcut bir proje, Elon Musk’ın tweet’i üzerine %3000 oranla inanılmaz bir artış gösterdi.

Tesla ve SpaceX CEO’su Elon Musk’ın kripto para sektöründeki etkisi tüm gerçekliğiyle devam ediyor. Musk, Bitcoin yatırımı ve en ilginci DogeCoin tweet’iyle milyonlarca insanın kripto para sektörüne yatırım yapmasını sağlamıştı. Şimdilerde ise, Musk’ın ilgi odağı yeni ve az bilinen bir kripto para birimi MarsCoin.

Elon Musk Etkisi

Elektrikli araç devi Tesla’nın CEO’su Musk, astronomiye olan sevgisi ve bağlılığını kripto paralarla birleştirdi.

Son günlerde Musk, Dogecoin arzının çoğunun belirli birkaç büyük cüzdanda tutulmasını eleştiri yağmuruna tutmuştu. Bunun üzerine bir Twitter kullanıcısı Musk’a, ElonCoin’i başlatması ve pozisyonlarını düşürmek için büyük DogeCoin sahiplerine vermesi gerektiği önerisinde bulundu. Dünyanın en büyük borsası Binance CEO’su Changpeng Zhao’nun Musk’a önerisi Marscoin. Elon Musk, CZ’yi onaylayarak şöyle cevap verdi: ” Bu kesinlikle Marscoin olacak. “

Ayrıca bu arada, hali hazırda Marscoin adında bir kripto para birimi var. Musk’ın tweet’inden bu yana Marscoin parabolik bir yükseliş gösterdi. Tweet’ten önce Marscoin (MARS) 0,08 dolardan işlem görüyordu. Ancak Musk’ın resmi olmayan açıklamasından sonra Marscoin, %3000 artışla ATH yaparak 2,50 doları gördü. Fiyat düzeltildi ancak oran hala %300 üzerinde, Marscoin güncel olarak 0,36 ABD Dolarından işlem görüyor. Piyasa değeri ise 24 saatlik sürede %365 artışla 11 milyon dolar seviyelerinde. Son 24 saatlik işlem hacmi ise %3532 artışla 23 bin ABD doları.

Kızıl Gezegen için Kripto Para Birimi

Marscoin, misyonunu Mars’ta insan yerleşimi fikrinden alıyor. Hatta kendi web sitesinde SpaceX CEO’su Elon Musk’tan bu alanın en önemli lideri olarak bahsediyor. Marscoin projesini şöyle açıklıyor:

Eğer siz de insanları çok gezegenli bir tür yapma hayalimizi paylaşırsanız, sizi projemize katılmaya davet ediyoruz. Marscoin yatırımınızla kâr amacı gütmeyen Mars Society’i desteklemiş, Mars keşif çalışmalarına ve yerleşimine doğrudan katkıda bulunmuş olursunuz.

Ancak tüm bu olan bitenle beraber Marscoin, dünyanın en zengin adamıyla hiçbir ilişkileri olmadığını belirtti. Ek olarak, bu tweet Musk’ın ilk Marscoin tweet’i değil. Geçen yıl aralık ayında Marscoin’i, Mars’ın para birimi olması için desteklemişti. Ancak o zamanlar Musk’ın kitleler üzerinde bu derece etkisi yoktu.

Facebook Comments