ICO ve Blockchain girişimleri konularında bağımsız araştırmalar yapan Picolo Research, Elrond (EGLD) ile ilgili yeni araştırma raporunu yayınladı.

“Elrond’un (EGLD) Bağımsız Bir İncelemesi” isimli raporda lansmanı yapılan Maiar ile Elrond’un ekosisteminin hızlı büyüdüğü ve yeni bir mimari yarattığından bahsediliyor.

Uyarlanabilir durum paylaşma teknolojisi (Adaptive State Sharding) ve Güvenli Proof of Stake konsensüsü (sPoS) ile halka açık bir Blockchain’in merkezsizlik, güvenlik ve adalet özelliklerini korurken, ara bağlantı ile gömülü ölçeklenebilir bir ekosisteme olanak sağladığı belirtiliyor.

Yapılan açıklamalara göre Picolo Research tarafından Ocak 2020’de yayınlanan son rapordan bu yana Elrond Mainnet’te 1,2 milyondan fazla işlem ve 80.000’den fazla hesap oluşturuldu ve yeni bir token modeline geçildi. (1.000 ERD=1 EGLD)

Bunlara ek olarak önceki fiyat hedefi, bir yıl içinde %750’den fazla getiri elde etmekti.

2020 Yılı ve Elrond

Araştırmada 2020 yılının Elrond için birçok önemli kilometre taşını geride bıraktığı ve üst düzey büyük ölçekli projeler arasında bir yer edinmeyi sağladığı başarılı bir yıl oldu. Öte yandan araştırmaya göre 2021 yılında Elrond için potansiyel bir fiyat hedefi belirlendi.

  • %212’lik bir üst potansiyeli temsil eden 68,24 dolarlık hedef fiyat
  • EGLD değer artışı için temel itici güçler olarak yüksek stake ödülleri ve yaklaşan DeFi girişimleri
  • Geniş çapta benimsenme ve büyüme için önemli bir rüzgar yaratma adına küresel ödeme uygulaması Maiar’ın lansmanının gerçekleşmesi.

Bunların yanında Elrond, ilk katman (Layer 1) protokolleri arasında daha fazla pazar payı elde etmek için kendini konumlandırırken, Bonded Finance endeks sepetinin bir parçası olacak. Merkeziyetsiz türevler platformu Injective Protocol ve Orion, EGLD için yeni türev ürünleri sunarken Elrond’un teknolojisinin işlem platformlarından nasıl yararlanabileceğini birlikte araştırıyor.

Gelecek Planları

Devam eden birkaç birlikte çalışabilirlik girişimiyle, Elrond’un kullanıcıları yakında Bitcoin, Ethereum, NEO, Ontology ve Cosmos (Poly Network aracılığıyla) gibi diğer büyük Blockchain’lerle etkileşime girebilecek veya Elrond’da (xDai hissesi aracılığıyla) stablecoin ve Ethereum tabanlı DeFi sözleşmelerini kullanabilecek.

Bu projeler rapora göre, sadece Elrond Blockchain’ine önemli sayıda işlem ve EGLD için daha fazla fayda değeri sağlamakla kalmayacak, aynı zamanda Elrond’un DeFi alanındaki varlığını da artıracak.

Bunlara ek olarak bahsi geçen raporda Elrond ile ilgili kapsamlı analizlere de yer verildi. Raporun tamamına bu linkten ulaşabilirsiniz.

Facebook Comments