NMX, DeFi projelerine destek bulmak isteyen kullanıcılar için benzersiz bir deneyim sunuyor. NMX’ten önce yatırımcılar, blog yazarları ve büyük sadık topluluklara sahip diğer insanlar destek bulma konusunda eksik kalıyordu. Nominex kripto borsası, yönlendirme programına dayalı olarak NMX DeFi token’ları ile team farming (DeFi için referans programı) için benzersiz bir sistem yarattı. 193 milyon benzersiz NMX token’ı, akıllı sözleşmeler kullanılarak 72 yıllık kişisel ve team farming dağıtımı için tasarlanmıştır.

Nominex Ortaklık Programı

Nominex ortaklık programı, diğer bir deyişle team yield farming olarak nitelendiriliyor. Team yield farming, akıllı sözleşmelerle ilgili ilk ortaklık programı ve DeFi’de ilk ortaklık programıdır. Nominex Ortaklık Programı, Nominex borsa platformu kullanıcıları için iki tabanlı bir tavsiye programıdır. Program, ikili ağaç (binary tree) olarak yapılandırılmış sınırsız sayıda başvuru düzeyine sahiptir. Ana amacı insanları, arkadaşları, takipçileri ve toplulukları arasında Nominex borsasını kullanmaya teşvik etmektir.

Programı Kullanmaya Hemen Başlamak Neden Önemli?

Ödül sistemi, takım stake bonuslarından ve kullanıcıların ortaklarının harcamalarından gelen bonuslardan oluşuyor. Bonusun faydası ise seviyeye ve stake edilen NMX sayısına bağlıdır. Ortak seviyesi ne kadar yüksekse, bonus o kadar yüksek olur.

Programı kullanmaya hemen başlamak önemlidir. Çünkü ilk 2 haftada maksimum sayıda token dağıtılacak. Bu, erken katılımcıları ve erken staking yapanları ödüllendirmek için yapılıyor. İlk 2 haftada 490.000 NMX dağıtılacak. Promosyon havuzunun bir parçası olarak günde en fazla 40.000 NMX tahsis edilecek. Bundan sonra dağıtılan token sayısı kademeli olarak azalacak. Bahsi geçen 40.000 NMX şunlara tahsis edilecek:

  • Kişisel Staking Havuzu: Kullanıcılar günlük NMX havuzundaki payını kişisel staking üzerinden kazanabilir (kar sadece kişisel staking miktarına bağlıdır). Stake etme, BSC Blockchain’de gerçekleşiyor. Tüm kurallar ise akıllı bir sözleşmeyle yazılmıştır.

Ekstra bonus havuzu ise Nominex platformundaki staking süreci ile kazanılıyor. Tüm kurallar Nominex tarafından merkezi olarak beyan ediliyor ve uygulanıyor. Aşağıdaki durumlarda ekstra bonus havuzu geçerlidir:

  • Staking süresi için bonus havuzu: Kullanıcılar sürekli staking süresine bağlı olarak %20’ye kadar ek bonus alabilir.
  • Doğrudan yönlendirmeler için bonus havuzu: Kullanıcılar doğrudan yönlendirmelerinin günlük farming’inden %5 ile %20 fazla gelir elde edebilir.
  • Takım staking’leri için bonus havuzu: 00:00 UTC’de, borsa zayıf takımı belirler ve zayıf takım tarafından farming’i yapılan toplam token’lardan %20’ye kadar bonus kazanılabilir. Ayrıca ortak seviyeyi tutturma durumunu maksimuma çıkararak kullanıcılar takımın stake gelirinin %100’üne kadar bonus kazanabilir.

Proje farklı seviyelerde bonus kazanılacak şekilde düzenlenmiştir. Ortak paketler çok ilgi çekici ve likidite havuzuna eklenen daha fazla fonla daha iyi  hale gelecekler. Ayrıca NMX token’ının ilk fiyatı 0.1 dolar idi ve 2.5 dolar civarına çıktı ve şu anda 1.8 dolar civarında işlem görüyor.

Programın Yapısı

Takım Puanları ve Takım Döngüleri

Her bir ödülü tam olarak tanımlayabilmek için önce bu ifadeler açıklanmalıdır. Takım Puanları, bir ortaklık programı kullanıcısının her iki ekibinden de bağımsız olarak edindiği sanal puanlardır. Takım puanları, her bir takımın toplam harcama hacminden oluşur. Gider hacmi, ekip üyeleri tarafından yapılan aşağıdaki eylemlerin USDT eşdeğeri birleştirilerek hesaplanır:

  • Ödenen alım satım ücretlerinin toplamı
  •  İndirimli işlem paketleri satın alma tutarı
  •  Nominex’te yapılan diğer satın alımların toplamı

Söz konusu hacmin toplamı 25 USDT’ye eşit olduğunda kullanıcı 5, 8, 10, 15 veya 20 Takım Puanı alır. Bir kullanıcı her iki takımında da 100 Takım Puanı topladığında, 25 USDT veya seçtiği herhangi bir para birimini alır ve bir Takım Döngüsü tamamlanmış sayılır. Ortaklık programı ödemelerini hesaplamak amacıyla bir ödül sistemi için takım döngüleri kullanılır.

İkili Ağaç (Binary Tree)

Nominex ortaklık ikili ağaç yapısı, yeni üyelerin, kuruluşun her yeni üyesinin sol ve sağ alt ağaçlara (takımlara) sahip olduğu ağaç benzeri bir yapıya sahip sisteme yerleştirildiği bir organizasyon yapısıdır. Örneğin; her üyenin birinci seviyesinde 2, ikinci seviyesinde 4, üçüncü seviyesinde 8 yeri vardır. Nominex Ortaklık Programının her katılımcısının üye olmak için referans bağlantısı kullanılan ortak katılımcı bir Sponsoru vardır. Katılımcı, birinin tavsiye bağlantısını kullanarak kaydolmadıysa, Nominex borsası otomatik olarak Sponsorun kendisi olur. Her ilk referans seviyesi sadece 2 kişiden oluştuğundan, yeni üyeler yayılma etkisine neden olan ilk referans seviyesinin altındaki referans seviyelerine yerleştirilir.

Katılım Nasıl Yapılıyor?

İlk katılım basit ve hızlı bir şekilde 30 saniye içinde yapılabilir. Kullanıcıların tek yapması gereken, borsaya kaydolmak ve e-posta adresini doğrulamaktır. Daha sonra kullanıcı, ortaklık programı paneline giderek referans bağlantısını alabilir. Kullanıcılar bu bağlantıyı kopyalayarak tanıdıkları herkesle paylaşabilir.

Nominex Hakkında

Nominex, 28 Ağustos 2019’da başlatılan ve kurumsal merkezi Seyşeller’de bulunan merkezi bir kripto para borsasıdır. Düzenleme açısından borsa, Estonya Mali İstihbarat Birimi (FIU) tarafından lisanslanmıştır.

2021’in başında Nominex, DeFi token NMX’i piyasaya sürdü. Akıllı sözleşmenin denetimi Alexey Makeev tarafından yapıldı.

3 yıldır piyasada olan Nominex, kripto para ekosistemine yeni başlayanlar için idealdir. Çünkü 10 ücretsiz eğitim dersi, USDT cinsinden gerçek ödüller ile risksiz turnuvalar, güvenilir fonlar, faizi ve teminatı olmayan kaldıraçlar sunuyor.

Sorumluluk Reddi: Bu makale bir basın bültenidir. Cointürk, yukarıda yer alan bilgilerden ve basın bülteninde adı geçen herhangi bir ürün ya da hizmetle ilgili hasar ya da kayıplardan sorumlu değildir. Cointürk, basın bülteninde adı geçen şirketle ilgili okuyucuların kendi araştırmalarını özenle yapmalarını önermektedir.
Diğer Ekonomi Haberleri
Chiliz (CHZ), GAL Yükselişi İle Yeniden Hareketlendi: CHZ Fiyatı İçin Kritik Seviyeler

Süper Lig içerisindeki rekabet kıyasıya devam ederken, Galatasaray’ın taraftar tokeni GAL inanılmaz bir yükseliş yakaladı. GAL, son 24 saat içerisinde Devamı

Rekor Kıran Cardano (ADA) Fiyatının Durma Noktasını Ünlü Analist Açıkladı!

Cardano ağının kendi kripto para birimi ADA, piyasanın genel olarak düşüş yaşadığı anlarda da farkını ortaya koyarak önemli bir yükseliş Devamı

Galatasaray’ın GAL token’ı, şampiyonluk maçı öncesi %180 artış gördü

Süper Lig’in son haftasında üç büyük kulüp; Galatasaray, Beşiktaş ve Fenerbahçe’nin şampiyonluk şansı devam ediyor. Bugün oynanacak olan maçlarla son Devamı

Dogecoin geliştiricisi: Elon Musk ile 2019’dan beri konuşuyoruz

Tesla CEO’su Elon Musk’ın Dogecoin geliştiricileriyle blok zincirinin işlem verimliliğini iyileştirmek için çalıştıklarını açıklaması ses getirmişti. Dogecoin geliştiricilerinin 2019’dan beri Devamı

Bitcoin’e Twitter CEO’sundan büyük destek

Twitter’ın kurucusu ve CEO’su Jack Dorsey’den Bitcoin ile ilgili destekleyici bir açıklama geldi. Dorsey, Elon Musk’ın Bitcoin madenciliğinin çevreye zarar Devamı

Twitter CEO’sundan, Elon Musk’ın DOGE ve Bitcoin Açıklamalarına İmalı Yanıt!

Kripto para piyasası son günlerde sadece Elon Musk’ın Bitcoin (BTC) ve Dogecoin (DOGE) hakkında yaptığı yorumları konuşur oldu. Sıkı bir Devamı

Litecoin nedir ve nasıl alınır? LTC hakkında bilmeniz gerekenler

Litecoin nedir? Litecoin, Bitcoin’den sonra en popüler kripto para birimlerinden biridir. Hatta, Litecoin ilk çıktığında ve günümüzde birçok kişi tarafından, Devamı

Shiba Inu’daki (SHIB) artış, New York’lu iki kardeşi milyoner yaptı

Dogecoin’den esinlenerek oluşturulan bir kripto para olan Shiba Inu (SHIB) gündemden düşmüyor. Son dönemde önemli bir fiyat artışı yaşayan SHIB, Devamı

Facebook Comments