Thursday, January 27th, 2022

Enjin Coin’in (ENJ) Muazzam Yükselişinin Arkasındaki Sebep

Son iki gündür kripto para ekosisteminin en çok konuştuğu kripto para birimleri arasında Enjin coin (ENJ) bulunuyor. Çünkü ENJ son 24 saat içinde 0,45 dolara kadar ulaştı ve böylece %71’in üzerinde artış kaydetmiş oldu.

ENJ Neden Yükseldi?

19 Ocak’ta Blockchain tabanlı Enjin Coin (ENJ), Japon Dijital Para Borsası Birliği (JVCEA) tarafından işlemler için yasal olarak yetkilendirilen ilk oyun kripto para birimi oldu. Bu haberin ardından yükseliş ivmesini başlatan ENJ, ilk 100 kripto para birimi içinde de en iyi performans sergileyen coin oldu.

Enjin konuyla ilgili yayınladığı resmi duyuruda, “Enjin Coin, JVCEA tarafından onaylandı ve Coincheck borsasında listelenecek, böylece Japonya’da kullanım için yetkilendirilmiş ilk oyun token’ı olacak” sözlerini kullandı. Enjin ile ilgili daha detaylı bilgilere “Enjin Coin (ENJ) Nedir? Nasıl Çalışır?” adlı metnimizden ulaşabilirsiniz.

26 Ocak itibariyle Enjin Coin, Coincheck’te listelenen ilk oyun token’ı ve Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Litecoin (LTC) ve daha fazlası dahil olmak üzere toplam 15 dijital para biriminden biri olacak. ENJ, JPY ile satın alınabilecek ve BTC ile işlemleri yapılabilecek.

Enjin ve Hashport Accelerator

Enjin’in Japon piyasasına giden yolda yardımcısının Hashport Accelerator olduğu ifade ediliyor. HashPort CEO’su Seihaku Yoshida konuyla ilgili olarak, “Enjin, 2019’da Japon pazarına girme konusunda cesur bir taahhütte bulundu ve pazar koşullarından bağımsız olarak işlerini bu alanda büyütmeye kararlı.” ifadelerini kullandı.

Öte yandan Enjin CEO’su Maxim Blagov, şirketin dünyanın en yoğun oyun pazarlarından birinde mağaza kurma avantajından yararlanmayı umduğunu ve ülkenin teknolojik yenilik kültüründen yararlanmayı hedeflediğini söyledi ve “Super Mario’dan Pokémon ve Final Fantasy’ye Japonya, pop kültüründe kalıcı bir yere sahip olan öncü oyunlara ev sahipliği yapıyor. Japonya’nın inovasyon kültürü Enjin’in kültürüyle doğrudan uyumludur. Dünyanın en iyi blok zinciri oyunlarından bazılarının Japon oyun endüstrisinden geleceğine inanıyoruz ve bu güçlü teknolojiden sonuna kadar yararlanmalarına yardımcı olmak için orada olacağız.” sözlerini kullandı.

Enjin Fiyatı

Grafikte de görüldüğü gibi Enjin Coin, çok kısa bir süre içinde sergilediği dikey hareketle birlikte 0,45 dolara kadar çıktıktan sonra hem piyasada hakim olan düşüş havası hem de yükselişten sonra beklenen düzeltme hareketinin etkisiyle 0,40 dolar bandına geriledi.

Facebook Comments