Sunday, November 28th, 2021

Ethereum (ETH) Kurucu Ortağı Vitalik Buterin, 600.000 Dolarlık Bağış Yaptı!

Toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum‘un (ETH) kurucu ortağı Vitalik Buterin, sosyal fayda için yine ön plana çıktı. Buterin, Hindistan’ın koronavirüs salgını ile yaşadığı duruma çözüm odaklı katkı sağlamak için harekete geçti.

Hindistan’a Karşı Yardım Kampanyasına Kripto Para Desteği

Aslında her şey Polygon Network (MATIC) kurucularından Balaji Srinivasan Nailwal‘ın Hindistan’ın yaşadığı duruma yönelik bağış kampanyası başlatması ile hızlandı. Ünlü kurucu ülkenin şu an için çok ciddi bir Kovid-19 artışı ile karşı karşıya olduğunu ve mutasyonların durdurulamadığını vurguladı.

Bağış kampanyasına katılanlar arasında Coinbase kripto para borsasının eski CTO’su ve başka önemli isimler de bulunurken özellikle Vitalik Buterin’in yaptığı bağışın büyüklüğü gözlerden kaçmadı. Coinbase kripto para borsasının eski CTO’su 21,74 ETH bağışında bulunurken, Vitalik Buterin 100 Ethereum ve 100 MKR bağışı yaptı. Bu da toplamda 600.000 dolara tekabül etmekte.

Vitalik Buterin 600.000 Dolar Bağışladı

Vitalik Buterin konu hakkında yaptığı açıklamada da bu duruma dikkat çekenlere teşekkür ettikten sonra daha fazla insanın buna katkı sağlaması gerektiğini vurguladı. Kampanyayı başlatan Nailwal konu hakkında yaptığı açıklamada bu fonların oksijen cihazı, gıda ve aşı alımı için kullanılacağını vurguladı. Bunun tamamen şeffaf ve blockchain tabanlı ilerleyeceğini belirten Nailwal, kendisinin her şeyi halka açık bir şekilde paylaşacağını vurguladı.

Kripto paraları tamamen yasaklamayı ve kripto para yatırımı bulunanları hapse atmayı düşünen Hindistan’a kripto para sektöründen böyle bir yardım gelmesi ise manidar gözüküyor. Henüz kripto para yasaklamaları konusunda net bir durum söz konusu olmasa da Hindistan’ın önümüzdeki aylarda taslağı onaylayacağı tahmin edilmekte.

Kripto Para Sektörü Yardımlarla Ön Planda

Kripto para sektörü ise son yıllarda özellikle topluluk odaklı eylemlerde buna benzer adımlar atarak adından söz ettirmekte. 2020’nin başında görülen Avustralya’daki yangın felaketi, daha sonra görülen depremler ve son olarak koronavirüs salgınında da kripto para sektörünün hem en önde yer aldığı biliniyor. Ethereum Foundation geçtiğimiz yıl da UNICEF’e 1.125 ETH bağışında bulunarak aslında tam olarak rekor kırmıştı. Bu bağışların ise önümüzdeki günlerde de sürebileceği görülüyor.

Facebook Comments