Saturday, October 23rd, 2021

Ethereum (ETH), Litecoin (LTC) ve Ripple (XRP) Teknik Analizi

Kripto para piyasası hafta başında 32.000 dolara kadar gerileyen Bitcoin (BTC) fiyatı sonrasında çalkantılı birkaç gün geçirdi. Buna rağmen BTC fiyatının yeniden 40.000 doları görmesi altcoinler için de toparlanma şansı sundu. Önde gelen altcoinler ise bu şansı en hızlı kullananlardan oldu.

Ethereum Teknik Analizi

Ethereum (ETH) fiyatı 14 Ocak 2021 tarihinde %8,89’luk bir yükseliş kaydetti ve daha önceki yükselişi ile kısa sürede %20 fiyat artışı yaşadı. ETH fiyatının günün sonunda 1.231 dolar seviyesine kadar gelmesi, kritik direnç noktasının da üzerine çıkılmasını sağladı. ETH fiyatının yükselişini devam ettirmesi için 1.300 dolar üzerinde kapanış yapması gerekiyor.

ethusd

Ethereuum teknik analizine göre fiyat 1.087 dolar seviyesinde güçlü bir desteğe sahip. Bunun altına inilmesi durumunda ETH yatırımcılarının 1.051 doları ve 1.028 doları gözlemesi, olası bir kırılma durumunda bunun farkına varmalarını sağlayabilir. ETH/USD teknik analizine göre asıl düşüş ise 1.000 dolar psikolojik desteğinin altına inilmesinden sonra başlayabilir.

Litecoin Fiyatı Duruldu

Öte yandan toplam piyasa değerine göre en büyük 6. kripto para birimi Litecoin, ciddi bir yükseliş elde ettikten sonra konsolidasyona başladı. LTC fiyatının 149 dolar seviyesinden alınıp satıldığı görülmekte. LTC/USD işlem çifti 155 dolar seviyesinde yer alan direnci kırabilirse 175 dolara kadar yükselebilir.

LTC fiyatının buna karşı 135 dolar seviyesindeki desteğin altına inmesi yeniden 110 dolar bandına çekilmeyi beraberinde getirecektir. Grayscale’in LTC alması haberi ise orta vadede fiyata yükseliş getirebilir.

XRP İçin Daha Fazla Düşüş Kapıda

Toplam piyasa değerine göre en büyük beşinci kripto para birimi XRP ise 0,27 dolar ile 0,30 dolar arasına sıkışıp kaldı. 0,35 dolara kadar çıkan ancak buradaki direnci kıramayan XRP fiyatı bir anda 0,27 dolara kadar geriledi. Buradaki destek ve alış baskısı ile 0,29 dolara kadar yükselen XRP için şu an hacim cephesinden olumlu bir sinyal gelmedi.

Ticari hacminin devamlı olarak düşmesi, XRP’ye olan ilginin de azaldığına işaret ediyor. Rakipleri olarak görülen Polkadot ve LTC devamlı olarak daha yüksek hacim seviyelerine ulaşırken XRP’nin burada sıkışıp kalması ise yakın vadede 0,23 dolara iniş gelebileceğine işaret etmekte.

XRP fiyatının 0,23 dolar seviyesine kadar gerilemesi durumunda ise yeniden 0,20 dolar altına inme tehlikesi başlayacaktır.

Facebook Comments