Wednesday, December 1st, 2021

Ethereum (ETH) Tüm Zamanların En Yüksek Seviyesine Ulaştı!

En popüler ikinci kripto para birimi Ethereum, 2.591 dolar ile tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. ETH, geçtiğimiz haftasonu görülen piyasa düzeltmesinden bu yana en hızlı toparlanan kripto paraların başında geliyor.

Ethereum Rekor Tazeledi

Ethereum fiyatı, 18 Nisan tarihinde 2.061 dolara kadar gerilese de hızlı bir toparlanma evresi geçirdi. Lider kripto para birimi karşısında rekora imza atan ETH yukarı yönlü fiyat hareketine devam ediyor. En popüler ikinci kripto para gün içerisinde %11 oranında yükselerek 2.591 dolar seviyesine ulaştı. Düşüş eğilimindeki BTC dominansı ile birlikte ivme kazanan ETH’nin kısa vade hedefi 3.000 dolar ile yenilendi. Tecrübeli fon yöneticisi Raoul Pal ETH fiyat hareketiyle ilgili önemli yorumlarda bulundu. Pal, Ethereum grafiklerinin inanılmaz bir fincan ve kulp modeli oluşturduğunu kaydetti ve formasyonun tam olarak gerçekleşmesiyle yukarı yönlü bir kırılma görüleceğini aktardı. Fincan ve kulp modeli yükselen fiyat hareketinin devamına işaret eden bir formasyon olarak bilinir.

Öte yandan Ethereum balinaları geçtiğimiz günlerde yaşanan piyasa düzeltmesinin ardından küçük yatırımcının aksine cüzdanlarını doldurmaya devam etmişti. Büyük miktarda alım yapan balinalar geri çekilmeyi bir dipten alım fırsatı olarak değerlendirmiş ve harekete geçmişti.

Tecrübeli Yöneticiden Ethereum Parantezi

Deneyimli yönetici Raoul Pal Ethereum özelinde açıklamalarda bulunurken en popüler ikinci kripto paraya kayan ilgisinin nedenlerini açıkladı. Pal, DeFi ve NFT sektöründe hakimiyet kuran Ethereum’un dijital dünyanın para birimi formuna dönüştüğünü iddia ediyor. Bununla birlikte tüm Bitcoin varlıklarını Ethereum’a dönüştürmeyi düşünen popüler isim, şu açıklamaları kaydetti: “Risk döngüsünün bu noktasında ETH 2.0 ile birlikte tüm pozisyonlarımı ETH’ye taşımayı düşünüyorum. Ben büyük bir Bitcoin boğasıyım ancak elimdeki tüm Bitcoin varlıklarını satmamak için kendimle mücadele ediyorum.”

Facebook Comments