Saturday, October 23rd, 2021

Ethereum Fiyat: ETH Rekor Üzerine Rekor Kırıyor, Kritik Seviyeler Nereler?

Piyasa değeri bakımından en büyük ikinci kripto para biriminin son zamanlarda sergilediği fiyat hareketleri, Aralık ayı sonu ve Ocak ayında Bitcoin’in her geçen gün yeni rekor seviyelere imza atmasını hatırlatıyor.

Ethereum’dan Rekor Üzerine Rekor

Ethereum (ETH) şu anda güzel bir artış grafiği ile ilerliyor ve 1.697 dolar yeni rekor seviye olarak karşımıza çıkıyor. Yazının yayına hazırlandığı sırada 1.663 dolardan işlem gören ETH, önce 2 Şubat’ta 1.500 doları geçti sonrasında yükseliş ivmesi hız kazandı.

Analistler 1.400 ve 1.500 dolarlık seviyelerin ETH için oldukça önemli olduğunu ve bu seviyelerin sağlam bir şekilde kırılmasının ardından yukarı yönlü güçlü bir hareket başlayacağını ifade ediyordu.

ETH İlk Hedef: 1.800 Dolar

Analistlere göre şu anda Ethereum’da ilk hedef 1.800 dolar.1.800 dolarlık önemli seviyenin kararlı bir şekilde yukarı yönlü aşılmasının ise 2.000 dolarlık seviyeyi getirebileceği düşünülüyor.

Bunlara ek olarak yapılan açıklamalara göre 4 saatlik grafik, fiyat keşfinin bitmediğini ve Ethereum’un benzersiz rallisine yeni başladığını gösteriyor. Ayrıca diğer teknik göstergeler de ETH için yükseliş sinyallerini doğruluyor. Bu sebeple analistler ETH’un henüz yükseliş için alanı olduğunu ve fiyatın bir süre daha artış eğiliminde devam edeceğini ifade ediyor.

ETH Kritik Seviyeler

Yükseliş konusunda şu anda 1.700 dolar bandında bir satış baskısı olduğu görülüyor ve bu seviyede karlarını alan yatırımcılar çıkış yapıyor. Ancak ETH boğalarının bu seviyedeki baskıyı yenmesi halinde 1.800 dolara kadar ciddi bir engel olmadığı ifade ediliyor.

Bununla birlikte eğer şu an için 1.650 dolar seviyesindeki destek ve ardından 1.600 dolarlık destek kaybedilirse kısa vadeli bir düzeltme hareketinin yaşanabileceği düşünülüyor. Ancak Ethereum’da düşüş 1.500 dolar altına doğru derinleşirse grafikler kırmıza dönebilir.

Ethereum ile ilgili detaylı bilgilere “Ethereum Nedir?” adlı metnimizden ulaşabilirsiniz.

Facebook Comments