Monday, October 25th, 2021

Ethereum Yorumları: ETH/USD Teknik Analizi 13/01/2021

Toplam piyasa değerine göre en büyük ikinci kripto para birimi Ethereum (ETH), Bitcoin fiyatının düşüşü ile birlikte büyük bir darbe aldı. 1.340 dolar seviyesinden bir anda 1.000 dolar seviyesine kadar gerileyen ve 1.000 doların altını gören Ethereum, buradaki destek seviyesinde tutunmayı başardı ve yeniden toparlandı.

Ethereum Yorumları

ETH/USD işlem çifti 1 saatlik grafikte 21 EMA desteğinin üzerine çıktı ve kendini burada güvenceye aldı. ETH fiyatı 2017 yılındaki boğada en yüksek 1.400 dolar seviyesini görmüştü ve şimdi bu seviyelere yeniden çok yaklaşılmasına rağmen bunun kırılamaması, yatırımcılarda büyük bir beklenti oluşturdu. Birçok kripto para yatırımcısı ETH fiyatının yeniden 1.340 dolara gelip bu sefer 1.400 dolar direncini kıracağını düşünüyor.

ethusd

ETH/USD Teknik Analizi

Ethereum fiyatının 915 dolara kadar gerilemesi aslında önemli bir alış baskısı yarattı. 24 saatlik hacimde sert artış elde eden ETH, bu sayede 12 EMA seviyesinin de üzerine çıktı.  15 Aralık tarihinden beri Ethereum fiyatının %130 artış elde etmesi, bir düzeltmeyi kaçınılmaz kılıyordu. Tahmin edilen oldu ve Ethereum fiyatı yaşanan yükselişten sonra %20 oranında düzeltme gördü.

Ethereum fiyatının yaşadığı düzeltmeye rağmen balinaların devamlı olarak ETH aldıkları ve bakiyelerini arttırdıkları haberi ise bireysel yatırımcıların hata yaptığına işaret ediyor. Hem hacim artışı alan hem de indikatörlerden yeşil ışık gören Ethereum, yakında tüm zamanların rekorunu kırıp 1.400 dolar üzerindeki yolculuğuna başlayabilir.

Ethereum Fiyat

RSI hala 70 seviyesinin üzerinde bulunsa da Bitcoin fiyatının böyle bir hareket sonrası RSI’yi 96 seviyesine kadar çıkardığı biliniyor. Bütün bunlar ışığında ETH fiyatının hala yükselecek seviyeye sahip olduğu söylenebilir. ETH yatırımcılarının dikkat etmesi gereken seviyelerin başında ise 1.000 dolar ile 920 dolar geliyor.

Olası bir trend dönüşünde ve düşüşte ETH fiyatının 920 dolara kadar gerilemesi muhtemel. 920 doların altına inilmesi ise yatırımcılar için 750 doların test edilmesi anlamına gelebilir.

Not: Burada yer alan bilgi, yorum ve değerlendirmeler Yatırım Danışmanlığı Kapsamında DEĞİLDİR

Facebook Comments