Tuesday, December 7th, 2021

Ethereum’da (ETH) Bir Kilometre Taşı Daha Geride Bırakıldı!

Elde edilen son bilgilere göre Ethereum ağında bir kilometre taşı daha geride kaldı ve Ethereum aktif adreslerinin sayısı tüm zamanlar rekorunu kırdı.

Ethereum Aktif Adresleri

Coinmetrcis’in Twitter üzerinden yaptığı açıklamalara göre, Ethereum (ETH) blok zincirindeki aktif adreslerin sayısı, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 771.000’e ulaştı. Böylece Ocak 2018’de görülen 735.000 ve Kasım 2020’de görülen 739.000’lik rakamlar aşılmış oldu. Yapılan açıklamalara göre 771.000’lik rakam Ethereum için önemli bir kilometre taşı olarak değerlendiriliyor.

Bunlara ek olarak Ethereum blok zincirindeki yüksek ağ etkinliği, bugüne kadarki toplam benzersiz adres sayısında da belirgin bir şekilde ortaya çıkıyor.

EtherScan.io’ya göre, Ethereum ağı şu anda aşağıdaki grafikte gösterildiği gibi 148,8 milyondan fazla benzersiz kullanıcı adresini barındırıyor. Grafikten, Ethereum ağının büyümesinin ve kullanımının, blok zincirinin 2015 ortalarında piyasaya sürülmesinden bu yana istikrarlı olduğu sonucuna varılabilir.

Ethereum’da Yükseliş Sinyalleri

Ethereum’daki sürekli ağ etkinliği, ETH’nin değeri konusunda yükseliş beklenmesinin bir nedeni olarak değerlendiriliyor. Yapılan açıklamalarda artan işlem ücretlerine rağmen ETH fiyatında artış bekleniyor olmasının oldukça önemli olduğu ifade ediliyor.

Buna ek olarak London güncellenmesi ile ETH işlem ücretlerinde gözle görülür düşüşler yaşanması da bekleniyor. London güncellemesi için şu an net bir tarih bulunmuyor ancak Ethereum geliştiricisi Tim Beiko, yaptığı bir açıklamada tahmini tarih olarak Temmuz ayını işaret etti.

Analistlere göre ise London güncellemesi ETH fiyatının 3.000 dolara kadar yükselmesini sağlayabilir. Ancak analisteler göre ETH’da beklenen artışın yaşanabilmesi için Bitcoin’in bir süre konsolide olması gerekiyor.

Facebook Comments