Saturday, October 23rd, 2021

Ethereum’de En Kritik Seviye: ETH’da Her Şeyi Bu Seviye Belirleyecek!

Ethereum (ETH), geçen hafta 1.350 dolar seviyesi ile 3 yılın en yüksek rakamına ulaştı ve sonra güçlü bir düzeltmeyle karşılaştı. Piyasa hacmi bakımından en büyük ikinci kripto para birimi yazının yayına hazırlandığı sırada 1.080 dolardan işlem görüyor, ancak satış baskısı nedeniyle Pazartesi günü 950 dolara kadar düşmüştü.

Ethereum Fiyatı

Kripto varlık analisti Michael Van De Poppe, Ethereum’un son düzeltme sırasında 900 dolarlık seviyeyi koruduğunu ve bunun önemli bir durum olduğunu dile getirdi. anca popüler analist ETH’da tüm gözlerin 700 dolar seviyesinde olduğunu ifade ediyor.

Analiste göre 700 dolarlık seviye çok önemli ve kripto para birimi bu seviyenin üzerinde kalabilirse yeni bir ETH boğası başlayabilir. Ancak analiste göre ETH’da bir dip seviye daha görülebilir. Bu noktada da 700 doların kaybedilmemesi çok önemli.

Van de Poppe’a göre, eğer ETH 700 doların altına düşmezse bir sonraki rallide 2.000 dolarlık seviye görülebilir.

Bunlara ek olarak Ethereum 2018 Ocak ayında 1.432 dolar ile tüm zamanlar rekorunu kırmış ve 1.350 dolar ile bu seviyeye çok yaklaşmıştı.

ETH Boğa Beklentileri

Her ne kadar kısa vadeli eğilimler şu an için karışık sinyaller verse de Van de Poppe dışında da birçok analist ETH’da bir boğa koşusu yaşanacağı konusunda umutlu görünüyor.

Analistler, kripto para biriminin orta ila uzun vadeli bir bakış açısıyla temel bir destek seviyesine ulaştığını ve bu nedenle yükseliş trendini muhtemelen sürdüreceğini belirtiyor. Buna ek olarak Ethereum’da bireysel ilginin artışta olduğu düşünülüyor ve bunun da yeni bir ralli başlatacağı ifade ediliyor. Ethereum ile ilgili daha detaylı bilgiye “Ethereum Nedir?” metnimizden ulaşabilirsiniz.

Dolayısıyla aslında birçok farklı sebebin ETH’da yükseliş sinyali verdiği düşünülüyor.

Altcoin Sezonu

Analistlerin büyük çoğunluğu Bitcoin boğasından sonra altcoin boğasının yaşanmadan mevcut yükseliş eğilimlerinin son bulmayacağını düşünüyor. Bu sebeple de yaşanan mevcut düşüşlerin panik yaratmaması gerektiği ifade ediliyor.

Facebook Comments