Wednesday, January 19th, 2022

Fenomen İsimden XRP Yorumu: Dava Sonrası XRP Fiyatı Bu Seviyeleri Görebilir

Aralık 2020 öncesinde toplam piyasa değerine göre en büyük üçüncü kripto para birimi konumundaki XRP, dava haberi ile sert bir düşüş yaşadı. Ripple’a açılan menkul kıymet davası XRP fiyatını bir anda 0,50 dolar seviyelerinden 0,20 dolar seviyelerine kadar düşürdü. Bunun devamında önde gelen kripto para borsalarının delist haberleri ise XRP’yi 0,17 dolara çekti.

XRP Yatırımcıları İçin Kötü Haberlerin Sonuna Gelindi

Neredeyse büyük bütün kripto para borsalarının delist ettiği XRP, 0,17 dolara kadar geriledikten sonra burada bir süre konsolidasyon yaşadı. 3 yıllık destek seviyesi konumundaki 0,17 doların tutunmasının devamında ise fiyat 0,30 dolar bandına kadar yükseldi. Analistler dava tam olarak sonuçlanmadan XRP hakkında tahminde bulunmanın yanlış olduğunu belirtse de ünlü bir isim çok iddialı bir açıklama yaptı.

Twitter üzerinde 3 milyona yakın takipçisi bulunan ünlü YouTube siması KEEM, XRP’nin dava sonrasında 2 dolara kadar çıkabileceğini düşünüyor. Bunun tehlikeli bir adım olmadığını belirtip kendisinin “kumarbaz” olmadığını vurgulayan KEEM, Ripple’ın davayı kazanması ile birlikte 2 doların mümkün olduğunu belirtti.

YouTuber’lardan XRP Fiyat Tahmini

KEEM buna ek olarak paylaştığı ekran görüntüsünde elinde tamı tamı 1 milyon adet XRP olduğunu da ortaya koydu. Aktif bir XRP yatırımcısı olduğunu göstererek fiyat tahmininde bulunan KEEM, bazı kesimlerden eleştiri alsa da kendisine katılan birçok ismin olduğu gözlerden kaçmıyor.

KEEM gibi oldukça ünlü bir sima olan fenomen Fresh de “ben de seninleyim keem” ifadesini kullanarak ona katkı sağladı. Analist Brad Mills ise XRP yerine SATS yani Bitcoin’in en küçük biriminin alınması gerektiğine vurgu yaptı.

Dava, Her Şeyi Değiştirebilir

XRP yatırımcıları henüz dava hakkında önemli bilgilere sahip olmasa da birbiri ardına gelen delist haberleri “daha kötü ne olabilir ki?” düşüncesinin yayılmasına neden oldu. 22 Şubat tarihinde görülecek olan SEC davasına 20’den fazla avukat ile çıkacak olan Ripple, yatırımcılara güven aşılamış gibi gözüküyor.

XRP fiyatını bu seviyeden aşağıya çekecek ciddi bir gelişme veya olası kötü haber kalmadı. Bu da yatırımcıların 22 Şubat tarihine odaklanmalarına ve davayı beklemelerini sağladı. Ancak eğer davadan kötü bir sonuç alınır veya buna benzer bir FUD yayılırsa, XRP fiyatı yeniden 0,17 dolar seviyesine çekilebilir. Tam tersi şekilde davadan iyi haber gelmesi de XRP’yi yeniden boğa sezonuna sokabilir.

Facebook Comments