Her ay başında düzenli olarak yayınladığımız Aylık Bülten’lerde “Teknik Takibimizde Olan Hisseler” paylaşmaktayız.  Bu kapsamda yapılan hisse seçiminde teknik dinamikler baz alınmakta olup, belirtilen işlem koşullarının gerçekleşmesi durumunda ilgili hisselerin aylık bazda BİST 100’e kıyasla aylık getirilerinin daha yüksek olacağı öngörülmektedir.

Teknik takibimizde olan hisseler için uygun alım aralıkları, hedef fiyat ve zarar kes seviyeleri tamamen teknik analiz dinamikleri göz önünde bulundurularak belirlenmektedir. Piyasa koşullarındaki genel değişimlerin bu hisseleri de BETA’ları oranınca etkilemesi beklenebilir.

Bu Teknik Analiz Bülteni’nde, bu ay için hazırladığımız Aylık Bülten’de yer alan hisseler ilişkin yapılan teknik analizler yer almaktadır.

Aksa (AKSA)

Temmuz ayının 2.haftasında görülen sert düzeltme hareketlerinin ardından hisse geçen haftayı zirvelerinden tamamladı.

Hissede kısa vadeli hareketli ortalamaların üzerindeki seyrin devamı halinde yukarı yönlü potansiyel korunacaktır.

Hissede kısa vadede teknik olarak 7,53-7,60 fiyat aralığı alım için uygun seviyeler olup 7,38 seviyesi olası düşüşler için stop loss olarak kullanılabilir. Yukarı yönlü hareketlerde ise direnç olarak 7,82 seviyesi izlenebilir.

Arçelik (ARCLK)

Güçlü 2.çeyrek finansallarına yönelik beklentilerle pozitif seyrini geçen hafta da devam ettiren hissenin haftayı zirvelerinden tamamladığını izledik.

Hissede şubat ayında test edilen zirveler direnç noktası olarak izlenerek yukarı yönlü denemeler yapmak mümkün.

Hissede kısa vadede teknik olarak 21,18–21,40 fiyat aralığı alım için uygun seviyeler olup 20,76 seviyesi olası düşüşler için stop loss olarak kullanılabilir. Yukarı yönlü hareketlerde ise direnç olarak 22,00 seviyesi izlenebilir.

Coca Cola İçecek (CCOLA)

Temmuz ayının 2.haftasında görülen sert düzeltme hareketlerinin ardından hisse geçen haftayı zirvelerinden tamamladı.

Hissede kısa vadeli hareketli ortalamalar stop-loss olarak kullanılarak yukarı yönlü denemeler yapmanın teknik olarak mümkün olduğu görüşündeyiz.

Hissede kısa vadede teknik olarak 46,30-46,76 fiyat aralığı alım için uygun seviyeler olup 45,40 seviyesi olası düşüşler için stop loss olarak kullanılabilir. Yukarı yönlü hareketlerde ise direnç olarak 48,06 seviyesi izlenebilir.

Tofaş Oto. Fab. (TOASO)

Düşen faiz ortamı ve ekonomilerin açılmasıyla ertelenen talebin tekrar devreye gireceği beklentisi hisseyi temmuz ayıyla birlikte sene içi zirvelerine çıkardı.

Önceki hafta gerçekleşen düzeltme hareketinin ardından hissenin geçtiğimiz haftayı zirvelerinden tamamlamasını teknik açıdan olumlu buluyoruz.

Hissede kısa vadede teknik olarak 26,96-27,20 fiyat aralığı alım için uygun seviyeler olup 26,40 seviyesi olası düşüşler için stop loss olarak kullanılabilir. Yukarı yönlü hareketlerde ise direnç olarak 27,98 seviyesi izlenebilir.

Türk Telekom (TTKOM)

Salgın krizinden iş kolu itibariyle pozitif etkilenen hissenin düzeltme hareketlerinin ardından geçtiğimiz haftayı zirvelerinden tamamladığın izledik.

Hissede şubat ayında test edilen zirveler direnç noktası olarak izlenerek yukarı yönlü denemeler yapmayı teknik olarak mümkün buluyoruz.

Hissede kısa vadede teknik olarak 8,30–8,38 fiyat aralığı alım için uygun seviyeler olup 8,14 seviyesi olası düşüşler için stop loss olarak kullanılabilir. Yukarı yönlü hareketlerde ise direnç olarak 8,63 seviyesi izlenebilir.

 

YASAL UYARI

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

 

Gedik Yatırım

 

The post Gedik Yatırım’dan teknik analizle hisse seçimi appeared first on ParaAnaliz.

Facebook Comments