Sunday, November 28th, 2021

Huawei Mate 40 Pro 4G Harmony OS’la görüldü

Çinli akıllı telefon üreticisi Huawei, Mate 40 serisine yakında yeni  bir model daha ekleyecek. Mate 40 Pro 4G adındaki bu telefon, şimdi TENNA sitesinde bazı özellikleriyle ortaya çıkıyor.

Sertifika bilgilerine göre Mate 40 Pro 4G, Huawei’nin yeni işletim sistemi Harmony OS 2.0 ile kutudan çıkacak. Mayıs ayı için planlanan bu işletim sistemi, desteklenen tüm modellere de yakında gelecek. Ancak bu unvanı ilk olarak 4G’li Mate 40 Pro taşıyacak.

Huawei Nova 8 Pro 4G tanıtıldı! İşte özellikleri

Mate 40 Pro 4G Kirin 900 işlemciyle gelecek

Huawei’nin 4G’li yeni modeli, şu anda piyasadaki 5G’li Mate 40 Pro ile benzer özelliklere sahip olacak. Söylentilere göre cihaz, Kirin 9000 yonga setinden güç alacak. Ancak iki telefonu birbirinden ayıran temel özellik ağ bağlantısında olacak. Zira yeni Mate 40 Pro, yalnızca 4G bağlantısıyla desteklenecek.

Huawei’nin resmi web sitesinde yer alan bilgilere göre yeni Mate 40 Pro ; 88 derecelik süper kavisli bir ekranla gelecek. Buna ek olarak cihaz 90Hz yenileme ve 240Hz‘de örnekleme hızını destekleyecek.

Huawei Mate 40 Pro 4G
Yeni Mate 40 Pro Harmony OS ile kutudan çıkacak

Öte yandan Mate 40 Pro 4G, IP68 sertifikasıyla suya ve toza karşı da dayanıklı olacak. Kamera tarafında ise cihaz; 50 Megapiksel ana, 20 Megapiksel ultra geniş açı ve 12 Megapiksel telefoto lens ile gelecek. Ön tarafta da 13 Megapiksel selfie kamerası bulunacak.

Sızdırılan bilgiler cihazın pil özelliklerini de açığa çıkarıyor. Buna göre Huawei’nin 4G’li yeni akıllı telefonu, 4.300 mAh’lik pil ile donatılacak. Ayrıca cihaz 66 Watt’da kablolu şarjı destekleyecek.

Depolama ve RAM kapasitesi olarak yeni Mate 40 Pro, tıpkı 5G’li modelde olduğu gibi 8 GB RAM ile gelecek. Bunun yanı sıra cihazın dahili hafızası da 256 GB olacak. Ancak lansman sırasında şirket daha üst bir versiyonu da duyuracaktır diye tahmin ediyoruz.

İlk olarak Çin’de piyasaya çıkması beklenen bu telefon, söylentilere göre daha sonra Avrupa pazarı içinde yola çıkacak. Ancak şirket Google uygulamaları için nasıl bir yol izleyecek şu an için bir bilgi bulunmuyor.

The post Huawei Mate 40 Pro 4G Harmony OS’la görüldü appeared first on Teknoloji Haberleri – ShiftDelete.Net.

Facebook Comments