Wednesday, December 1st, 2021

İçişleri Bakanı’ndan Faruk Fatih Özer açıklaması

Thodex’in kurucusu Faruk Fatih Özer‘in İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile çektirdiği fotoğrafı sosyal medyanın gündemine oturdu. Aradan kısa bir süre geçtikten sonra Bakan Soylu konuya ilişkin bir açıklama yaptı.

Bakan Soylu, 2 milyar dolarlık vurgun yaptığı iddia edilen Faruk Fatih Özer‘i tanımadığını söyledi. Benzer bir açıklama, dün Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu‘ndan da gelmişti.

10 soruda Thodex vurgunu!

Soylu: “Faruk Fatih Özer’i tanımıyorum”

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu gece saatlerinde şahsi Twitter hesabı üzerinden Thodex CEO’su ile ilgili açıklama yaptı. Birlikte çektirdikleri fotoğraf karesi üzerine Soylu şunları söyledi:

Süleyman Soylu

“İlgili şahıs Faruk Fatih Özer‘i tanımıyorum. Bir yakınımız vasıtasıyla 23 Aralık 2019’da, yazılımcı gençlere verdiğimiz randevuya eklemlenerek gelmiştir. Randevu listesinde ismi mevcut değildir ve sadece fotoğraf çekimi esnasında odaya alınmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur.”

Çavuşoğlu da gündemdeki fotoğrafı yanıtladı

Soylu’dan saatler önce Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu‘nun da Thodex’in sahibi Faruk Fatih Özer ile bir fotoğrafı internette yayılmıştı. Bunun üzerine Çavuşoğlu, Özer’le aralarında herhangi bir iletişim olmadığını şu cümlelerle paylaştı:

Thodex’in kurucusu Faruk Fatih Özer’i tanımıyorum. Şahsın sosyal medyada dolaşan fotoğrafı; 26 Aralık 2019’da Kocaeli Mv. Saffet Sancaklı’nın oğlu Mert Sancaklı’ya verdiğimiz randevuya eşlik ettiği ziyarette çekilmiştir. Kamuoyunun bilgisine saygılarımla sunarım”

The post İçişleri Bakanı’ndan Faruk Fatih Özer açıklaması appeared first on Teknoloji Haberleri – ShiftDelete.Net.

Facebook Comments