Wednesday, December 8th, 2021

iOS 14.5 ile hayatımıza girecek yeni emojiler

Apple, iOS ve iPadOS işletim sistemlerinin yeni ara sürümünü yakında yayınlayacak. iOS 14.5 ve iPadOS 14.5 olarak anılan güncelleme, PlayStation ve Xbox’un yeni kontrolcüleri için destek getirmenin yanı sıra Apple Watch ile iPhone kilidini açma gibi yenilikleri hayatımıza sokacak. Bu yeniliklerden bir tanesi de, emojiler.

iOS 14.5 ve iPadOS 14.5 güncellemesi, yeni emojilere ev sahipliği yapacak. Apple, bazı emojilerin de yeni halleriyle kullanıcıları tanıştıracak.

iOS 14.5 RC yayında: İşte yeni özellikler

iOS 14.5, mevcut emojileri yenileyecek

Apple’ın 20 Nisan’da gerçekleştirdiği Spring Loaded etkinliğinde iOS 14.5’in tanıtılması bekleniyordu. Ancak beklenen olmadı. Yeni iPad Pro ve iMac gibi ürünlerini tanıtan Apple, iOS 14.5 için tarih verdi. Güncellemeyi bir hafta içerisinde kullanıma sunacağını söyleyen teknoloji devi net bir gün vermemiş olsa da, en geç bu hafta yayınlanması bekleniyor.

iPhone ve iPad kullanıcılarının meraklı bekleyişi sürerken, iOS 14.5 ile gelecek yeni emojileri kısaca derledik. Bazıları yeniyken, bir kısmının da tasarımı değişti.

İşte yeni emojiler:

Kalpler

ios 14.5 emojiler
Ateşli ve sargılı kalp

Apple, iOS 14.5 güncellemesiyle iPhone’lardaki kalp simgelerine iki tane daha ekleyecek. Genellikle karşıdaki kişiye sevgi gösterisinde bulunmak maksadıyla gönderilen kalp emojileri, duygularınızı daha güçlü ifade etmenizi sağlıyor.

Yüz İfadeleri

ios 14.5 emojiler
Soluk verme – dönen göz – Bulutların arasındaki yüz

O anki ruh halimizi en iyi şekilde ifade edebilmemizi mümkün kılan yüz ifadeleri, iOS 14.5’te geliştirildi. Apple; nefes verme, dönen göz, bulutların arasında kalan yüz olmak üzere üç yeni ifadeyi kullanıcıların beğenisine sunacak.

iOS 14.5, şırınganın için boşalttı

ios 14.5 emojiler
Artık şırıngada kan tasviri yok

Sağlıkla alakalı emojileri de bünyesinde barındıran iOS, yeni ara sürümünde şırınga simgesinin tasarımını yenileyecek. Şimdiye kadar içi dolu bir şırıngadan dökülen kan damlalarını tasvir eden emoji, yerini içi boş bir şırıngaya bırakacak.

İlişki

Birbirinden hoşlanan kişi emojileri

iOS 14.5, ilişkileri simgeleyen emojilerine yenilerini ekleyecek. Kapsayıcı bir yaklaşım benimseyen Apple, farklı tonlarda ten renkleriyle donattığı yeni emojileri hayatımıza sokacak.

Kulaklık emojisine AirPods Max ayarı

Kulaklık, AirPods Max’i temsil ediyor

Apple, kulaklık emojisini güncelledi. Geçen sene tanıttığı kablosuz kulaklık modeli AirPods Max’in gümüş gövdeli tasarımına benzetilen emoji, beyaz rengiyle dikkat çekiyor.

iOS 14.5 ile gelecek olan bazı özellikler

AirTag’leri ve diğer üçüncü taraf aksesuarları izleyebilmek için Bul uygulamasına “Öğeler” sekmesi eklendi.
Siri için 4 yeni ses tonu ve daha iyi aksan.
iPad için yatay açılış ekranı geldi.
Müzik uygulaması kaydırma hareketleri ve şarkı sözü paylaşma gibi yeni özellikler ile donatıldı.
Fitness + antrenmanları için AirPlay 2 desteği.
iPhone ve iPad’ler için batarya kalibrasyon yazılımı.
Podcast uygulaması yenilendi.
Apple Haritalar, Waze benzeri özelliklere kavuştu.
PS5 / Xbox Series X kontrolcü desteği geldi.
Apple Watch ile iPhone’un kilidini açmak artık mümkün.

The post iOS 14.5 ile hayatımıza girecek yeni emojiler appeared first on Teknoloji Haberleri – ShiftDelete.Net.

Facebook Comments