Wednesday, December 1st, 2021

iOS 14.6’ın beta sürümü yayınlandı

Apple, iOS 14.6‘yı henüz halka açık bir şekilde sunmadı. Ancak firma iOS 14.6 beta 1 sürümünü yayınladı. Bunun yanında iPadOS 14.6 ve watchOS 7.5 betaları da yayınlandı.

iOS 15 için ilk sızıntılar: Arayüz silbaştan…

Apple yeni iOS ve iPadOS 14.6 güncellemelerinin ilk betalarını geliştiricilere test amacıyla yayınladı. Beta sürümü Apple Geliştirici Merkezi aracılığıyla ya da kablosuz olarak indirilebiliyor.

iOS 14.6 yeni yazılım güncelleme özellikleri kullanacak

Apple, iOS 14.5 sürümünü henüz tam olarak çıkarmasa da, bir sonraki iOS için test aşamalarına başlamak istiyor. Yeni iOS betası ile ilgili yeniliklerin ne olduğu bilinmese de, yaklaşan Apple Podcasts platformu için uygulamada yeni özellikler içermesi muhtemel görünüyor. Apple ayrıca iOS 14.6 ile bazı yeni iOS yazılım güncelleme özelliklerini kullanmaya başlıyor. 

ios-ve-ipados-14-6in-betalari-yayinlandi

Bata sürümünü indirmek isteyenler, cihazlarında developer.apple.com/download adresine giderek kendilerine bir geliştirici beta profili indirebilir. Geliştirici olmayanlar ise, beta.apple.com adresini ziyaret ederek beta sürümünü çalıştırmak istediği cihaza profili indirip test sürecine katılabilirler.

İndirme işleminin ardında Ayarlar > Genel > Profil’e giderek etkinleştirme yapmanız gerekecek. Profili etkinleştirmek cihazlarda sıfırlamaya neden olacak. Profil etkin olarak sıfırlandıktan sonra, en son beta sürümünü indirmek için Ayarlar > Genel > Yazılım Güncellemeleri seçeneğine tıklamanız yeterli olacak.

Apple’ın iOS ile ilgili yayınladığı en son büyük sürüm, 15 Temmuz 2020’deki iOS 13.6 idi. Yayınlanan diğer sürümlerse küçük hata düzeltmelerini barındırıyordu.

The post iOS 14.6’ın beta sürümü yayınlandı appeared first on Teknoloji Haberleri – ShiftDelete.Net.

Facebook Comments