400'den fazla ürüne ilave gümrük vergisi (Resmi Gazete'de yayımlandı)

ARCLK’i en çok önerilenler listemize ekliyoruz

Düşen faiz oranlarıyla ivme kazanan konut satışları ve kamu bankalarının beyaz eşya satışları için başlattığı uygun kredi kampanyaları neticesinde 2020 yılı için iç pazar beyaz eşya satışlarında düşük-orta tek haneli büyüme öngörüyoruz.

Pandeminin alım gücünü vurduğu Avrupa’da A segmenti ürünlerden B segmenti ürünlere yönelme beklentisi ve artan navlun maliyetleri sonucu Türkiye’nin Avrupa’ya coğrafi yakınlık avantajı nedenleriyle Arçelik’in Avrupa beyaz eşya pazarında pazar payını arttıracağını düşünüyoruz. 1Ç20’de zayıf %8.5 (bir defaya mahsus tedarik geliri hariç) FAVÖK marjına rağmen, hammadde fiyatlarındaki gerileme ve iç pazarda yapılan fiyat artışları neticesinde FAVÖK marjının 2020’de 2019 seviyelerine benzer olacağını bekliyoruz.

Toplamda yaklaşık 460 milyon TL tutarındaki (240 milyon TL Token satış karı ve 220 milyon TL tedarik tazminat geliri) bir defaya mahsus gelirler ve düşen faiz oranlarıyla gerileyen finansman giderleri Arçelik’in 2020 yılı için hesapladığımız %74 net kar büyümesine büyük katkı yapıyor. ARCLK için revize 23.20TL’ye hedef fiyatımız %29 getiriye işaret ediyor. Hisse 2021T 4.6x Firma Değ./FAVÖK ve 12.2 F/K çarpanları ile 7.8x ve 13.5x global benzer şirket çarpan medyanına kıyasla iskontolu işlem görmektedir.

Raporun Tamamına Buradan Ulaşabilirsiniz

 

YASAL UYARI

Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler, mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi, beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

 

İş Yatırım

The post İş Yatırım Arçelik’i en çok önerilenler listesine ekledi appeared first on ParaAnaliz.

Facebook Comments