İstanbulkart için BELBİM ile Mastercard arasında iş birliği
İstanbulkart için BELBİM ile Mastercard arasında iş birliği

BELBİM ile Mastercard iş birliği sayesinde İstanbulkart bakiyeleri, mobil uygulama üzerinden doldurulabilecek

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin iştiraklerinden BELBİM, Mastercard ile iş birliğine gitti.

Mastercard’tan yapılan açıklamaya göre, iki şirket arasında gerçekleştirilen işbirliğiyle, Mastercard’ın online temassız ödeme çözümü Masterpass, BELBİM’in İstanbulkart Mobil uygulamasına entegre edildi.

Bu sayede İstanbul’da her gün, toplu taşıma kullanan 15 milyon vatandaş, BELBİM’in geliştirdiği İstanbulkart Mobil uygulaması üzerinden, Masterpass’e kayıtlı banka ya da kredi kartları ile tek tıkla yükleme yapabilecek.

Açıklamada görüşlerine yer verilen BELBİM Genel Müdürü Yücel Karadeniz şunları kaydetti:

“Dijitalleşme vizyonumuz ve finansal teknolojimizle İstanbulluların yaşamını kolaylaştırmak hedefiyle İstanbulkart’ı geleceğe taşıyoruz. İstanbulkart Mobil uygulamamıza Masterpass kart saklama hizmetini entegre ettik. Amacımız, tüm İstanbulkartlılar’a, kartları ile harcarken de kartlarına yükleme yaparken de kazanç sağlamak.”

Mastercard Türkiye ve Azerbaycan Genel Müdürü Yiğit Çağlayan “Daha önce yaptığımız bir araştırma, kart yükleme adımında daha hızlı ve daha kolay çözümlerin talep edildiğini ortaya koymuştu. BELBİM ile işbirliğimiz sayesinde hem İstanbulkart yükleme süresi kısalacak hem de vatandaşların araca bindiklerinde duymaktan hoşlanmadıkları yetersiz bakiye sesi ortadan kalkacak.” ifadelerini kullandı.

Facebook Comments