Sunday, November 28th, 2021

Karel Elektronik ilk çeyrekte 20 milyonluk yatırım yaptı

Karel Elektronik yatırımcılardan gelen sorular üzerine Kamuyu Aydınlatma Platformuna yatırımlarına ilişkin bildirimde bulundu.

Karel Elektronik söz konusu bildirimin detaylarına göre aşağıdaki ifadelere yer verdi.

Karel Elektronik 02.12.2020 tarihli KAP açıklamamızdaki kapasite artışının gerçekleşip gerçekleşmediği ve yeni yatırımlar planlanıp planlanmadığına dair gelen sorular üzerine iş bu açıklamanın yapılması gerekli görülmüştür.

02.12.2020 tarihindeki KAP açıklamamızda 2021 yılı ilk çeyreğinde hat sayımızın 12’den 15’e çıkartılacağını belirtmiştik. Bugün itibari ile üretim hattı sayımız 15’e çıkartılmıştır. 2021 yılı içinde üretim hattı sayımıza 2 hat daha eklemeyi planlamış bulunmaktayız.

Bu iki hat yatırımına ek olarak otomotiv sektörüne üretim yapmaya yönelik yeni bir hattın kurulumuna da başlanmıştır.

Çoğunluğu 2021 yılında olmak üzere 2023 yılına kadar bço hizmetlerimiz kapsamında enerji yedekleme sistemleri kurulumu için 50 Milyon TL’lik bir yatırım planlanmıştır.

MIL-STD 461 askeri EMC standardına ve DO-160 Avyonik standardına uygun EMC laboratuvarı kurulumuna başlanmıştır. Laboratuvar bir ay içinde kullanıma hazır hale gelecektir.

Bu ve benzeri yatırımlarla ilgili 2021 yılı ilk çeyreğinde yapılan toplam harcama tutarı yaklaşık 20 Milyon TL’dir.

Şirket Hakkında

Karel, yaklaşık 3500 çalışanı ve 35 yıllık deneyimiyle Türkiye’de elektronik haberleşme sistemlerine geçişte öncü olmuş, Türkiye’nin Ar-Ge’den tasarıma, üretimden satış sonrası hizmetlere kadar tüm süreçlere sahip lider teknoloji şirketidir.

  • Net dönem karı 120 milyon seviyesindedir.
  • FAVÖK karı 200 milyondur.

Bizleri twitter üzerinden takip ederek özel haberlere ilk siz ulaşabilirsiniz. Telegram kanalımıza üye olup anında şirket haberlerine ulaşabilirsiniz=> https://t.me/paraajansi

PA-Ahmet Çetinkaya

The post Karel Elektronik ilk çeyrekte 20 milyonluk yatırım yaptı appeared first on Para Ajansı.

Facebook Comments