Tuesday, November 30th, 2021

Kim Market SPK’ya halka arz başvurusu yaptı(!)

Kim market Halka arz sürecini başlattı. Ersan Alışveriş Hizmetleri ve Gıda Sanayi Ticaret A.Ş. (KİM Market) halka arz için SPK’ya başvurdu. Onay alarak borsada işlem görmeye başlaması halinde işlem kodu kimmr olacak.

Halka arz furyası hız kesmeden devam ediyor. Kim markette halka arz sürecini başlattı. SPK başvurusunu yaptı. Onay verilmesi halinde halka arzı gerçekleştirilecek olan Kim Market Yönetim Kurulu Başkanı Erol Ersan. Geçtiğimiz günlerde Ersan ailesine ait olan bir başka şirket TUREX halka arzı gerçekleştirilmişti.

Tureks halka arzı sorunsuz bir şekilde gerçekleştirilmişti. Gerçekleşen halka arzda hatalı işlem sonucunda olduğu açıklanan açığa satış nedeniyle tavan bozmuştu. TUREX cuma günü işlem gününü halka arz fiyatının altında kapattı. detaylar

Kim Market Hakkında

KİM Market Yönetim Kurulu Başkanı Erol Ersan 1966 yılında Bitlis’te doğdu. 1986 yılında İstanbul’a gelen Ersan Kardeşlerin ilk deneyimleri; baba Hikmet Ersan’ın memur ikramiyesi ile açılan Şirinevler’deki küçük bakkal dükkanıdır. Sonraki tecrübe Market ve Hipermarket olmuştur. Güneşlide konumlanan 800 m2 lik Hipermarket, Kim marketlerin bu gün ki  zemini ve ilk şubesi olmuştur.

Kim Marketleri’nin en yoğun şube sayısı İstanbul’dadır. İstanbul’dan sonra İzmir, İzmit ve Edirne gelmektedir. Toplam da 85 Şubesi bulunmaktadır.

Kim Marketler Zinciri Şu an için 2500 kişiye istihdam sağlamaktadır. 2013 yılında Ege’nin incisi İzmir de bulunan yerel marketler zinciri Denmar dan satın aldıkları 11 şube ile Yerelden Ulusala geçiş yapan Kim Marketler Zinciri, Ülkenin 3’üncü büyük pazarı olan İzmir’de yatırımlarına devam etmekte olup, şu an için İzmir Buca Yıldız, İzmir Gaziemir, İzmir Karşıyaka, İzmir Çiğli Harmandalı, İzmir Sarnıç, İzmir Buca Kozağaç, İzmir Mavişehir, İzmir Görece, İzmir Evka-5, İzmir Şemikler, İzmir Pınarbaşı, İzmir Merkez Depo, İzmir Karabağlar, İzmir Egekent, İzmir Gaziemir Meydan marketleri olarak tüketicilerine hizmet etmektedir.

Bizleri twitter üzerinden takip ederek özel haberlere ilk siz ulaşabilirsiniz. Telegram kanalımıza üye olup anında şirket haberlerine ulaşabilirsiniz=> https://t.me/paraajansi

paraajansı (Cafer Sadık BORAN)

The post Kim Market SPK’ya halka arz başvurusu yaptı(!) appeared first on Para Ajansı.

Facebook Comments