Tuesday, December 7th, 2021

Kripto Para Piyasalarındaki Düşüşü Uzmanlar Yorumladı!

Kripto para piyasası kızıl bir sabaha uyandı ve şu an için bütün tahtalarda satış emirlerinin baskın geldiği görülüyor. Kripto para piyasasının toplam değeri 2 trilyon doların altına çekilirken Bitcoin (BTC) de büyük bir öneme sahip 1 trilyon dolar hattını kaybetti.

Bitcoin Fiyatı İçin Uzmanların Tahminleri

Bu düşüş hakkında yapılan yorumlar ise yatırımcıların önümüzdeki günlerde nasıl bir yol izlemeleri gerektiğine işaret edebilir. Tanınan kripto para analisti Josh Rager, Twitter üzerinden yaptığı açıklamada Bitcoin (BTC) fiyatı için 45.000 dolara işaret etti.

Rager’ın analizinde önemli destek noktası olarak görülen 52.000 dolar hattının altına inilmesinden sonra hiçbir güçlü destek olmadığı ve 45.000 dolar bandının sıradaki mücadele hattı olarak ön plana çıktığı görülüyor. Rager bunun altındaki desteği çizmeyerek aslında burada tutunma beklediğini belirtse de lider kripto para birimi bunun altında 40.000 dolara çekilebilir.

Bitcoin Daha Önce de Bu Seviyelere Çekildi

Nunya Bizniz de konu hakkında yaptığı açıklamada bunun boğa döngüsü olduğunu ve fiyatın şu an desteği test etme yönünde ilerlediğini vurguladı. Bizniz, 2013 ve 2017 yıllarında da benzer hareketlerin yaşandığına dikkat çekerek aslında bunun kader anı olduğunu vurguladı.

Bizniz’in paylaştığı verilere bakıldığında bu düşüşün tam da 2.618 Fibo seviyesinde yaşandığı, bunun devamında ise rekor bir rallinin başladığı görülüyor. Eğer BTC yeniden 200 MA seviyesini test eder ve buradan yükselişe geçerse, Nunya Bizniz’in ortaya koyduğu grafik harfi harfine uygulanıyor denilebilir.

Altcoinlerin Kaderi, 45.000 Dolara Bağlı

Buna ek olarak temel verilere bakıldığında Bitcoin MVRV indikatörünün 1 ayın en düşük seviyesine ulaşması boğa öncesi sessizlik olabilir. Daha önce benzer bir durum yaşandığında BTC fiyatı 64.000 dolara doğru hızlı bir yükseliş elde etmişti. Şimdi ise benzer bir düşüş var ve beklenti artıyor.

Lider kripto para birimi bu yazının kaleme alındığı an itibarıyla 50.000 dolar desteğinin de altına çekildi ve 24 saat içerisinde %10 geriledi. BTC fiyatının bu gerilemesi bütün piyasayı tamamen kızıla boyadı ve altcoinler için şu an sert düşüşler ya yaşandı ya da yaşanmak üzere. BTC fiyatının 45.000 dolara gerilemesi kaçınılmaz olarak gözükse de bunun devamında yaşanacaklar bir hayli önemli olabilir.

Facebook Comments