Kripto para sektöründe son döneme damga vuran konulardan birisi kesinlikle merkezsiz finans (DeFi) ekosisteminin inanılmaz büyümesi oldu. Şu an sektördeki herkes DeFi ekosisteminin inanılmaz bir şekilde büyümesine tanıklık etti ve bu durumun farkında. Sektör, herkesin imrenerek baktığı bir şekilde büyüyor ve büyümeye de devam edecek gibi gözüküyor.

DeFi Sektörüne Damga Vurmayı Hedefliyor

Bu gelişim ve büyüme yaşanırken ise bazı kripto para yatırımcıları DeFi sektörünü daha da geliştirmenin peşine düştü. Daha fazla DeFi projesi ve DeFi tabanlı çözüm piyasaya sürüldükçe, sektördeki eşi benzeri görülmeyen büyümenin de devam edeceği söylenebilir. Bu da yatırımcıların kazanç elde etmesini kolaylaştıracaktır.

DeFi sektörüne yol verecek önemli projelerden birisi ise birkaç gün içerisinde piyasaya sürülecek. Söz konusu proje hem geleneksel finans hem de merkezsiz finans sektöründen en önemli özellikleri bir araya getiriyor. DeFi kullanıcılarının günümüzde yaşadığı bazı sorunlar böylelikle sorun olmaktan çıkabilir. Bunu yapan platformun adı ise Nimbus olarak biliniyor.

Nimubs, IT sektöründe 18 yıldan fazla tecrübeye sahip olan Fernando Martinho’nun kurduğu bir finansal teknoloji şirketi tarafından piyasaya sürüldü. Martinho’nun geleneksel sektörün en üst düzey firmalarında. yönetici olarak çalıştığı biliniyor. Şirketin blockchain tabanlı finansal çözümler konusunda sadece son 1 yıl içerisinde 50.000’den fazla kullanıcıya ulaştığı biliniyor. Şimdi ise bu sektörü bırakıp, DeFi sektörüne giriş yapmak istenmesi Nimbus’u ön plana çıkartıyor.

Şirketin kısa sürede elde ettiği başarı ve tecrübeli ekibin tanınırlığı göz önüne alınınca, yeni DeFi projelerinin de ne kadar önemli olacağı önceden anlaşılabiliyor. Bu sebeple sektörün ileri gelen birçok ismi Nimbus’un DeFi sektörünün gidişatını ve yüzünü değiştirebileceğini düşünmekte.

Peki Nimbus isimli bu DeFi projesi hangi yönleriyle diğer projelerden ayrılıyor ve tam olarak neyi hedefliyor? Aslında sektördeki birçok DeFi projesinin aksine Nimbus’un dijital varlıklarla geleneksel yatırım ürünlerini bir araya getirme amacı bulunuyor. Nimbus bunlara ek olarak birden fazla yatırım fırsatını tek bir çatı altında toplayıp kullanıcılara çok fazla uğraş vermeden yeni fırsatlar elde etme şansı sunacak.

Nimbus platformu genel olarak kullanıcılara 10 kazanma stratejisi sunacak ve bunların çoğu geleneksel finans sektörü tabanlı araçlar. Yıllardan beri kazançlı olduğu kanıtlanan halka arzlar ve bunun gibi birçok kanıtlanmış kazanç yöntemi, Nimbus ile DeFi sektörüne giriş yapacak. Nimbus, bu seçenekleri uzun bir süreden sonra kripto para yatırımcılarına sunmayı hedefliyor. Kullanıcılar istedikleri kadar kripto para yatırımı ile bunlara katılıp fonlarının kontrolünü de ellerine alabilecekler.

Böyle bir yaklaşım ve yöntem, DeFi sektöründe birçok şeyi değiştirebilir. DeFi sektöründeki kullanıcıların böylelikle daha geniş bir yatırım çeşitliliğine sahip olabileceği tahmin ediliyor. DeFi çözümlerini kullanmaktan çekinen geleneksel yatırımcılar da böylelikle bu fırsatı kaçırmamak isteyebilir.

Nimbus’un dApp’leri DeFi Ekosistemini Değiştirecek

Nimbus, 27 Ocak tarihinde her tipten kullanıcının yatırımına açık tamamen merkezsiz bir yatırım ekosistemini piyasaya sürdü. Kullanıcılar bu fırsatların güvenli, yasalara uyumlu ve kazanç getirebilecek potansiyelde olması sayesinde ise DeFi sektöründe eşi benzeri görülmeyen bir fırsata kavuşmuş oluyor.

Nimbus aynı zamanda DeFi sektörünün en iyi yanlarını alarak sistemin tamamen merkezsiz ve şeffaf olmasını da sağlıyor. Kripto paraların risk yönetimi konusunda da firmanın en üst düzeyde hizmet verdiği görülmekte.

Nimbus buna ek olar FINRA, SEC ve NFA tarafından lisans onayı almayı hedefliyor. Bütün bu lisanslar ise Nimbus’un hiçbir DeFi projesinin sunamadığı yatırım fırsatlarını sunmasını sağlayacak. Nimbus, DeFi sektöründe devrim yapmak için ise dört önemli dApp’i piyasaya sürecek.

Nimbus’un piyasaya sürmeyi planladığı dApp’ler şöyle sıralanabilir:

  • Nimbus IPO merkezi dApp’i
  • Nimubs kitlesel fonlama dApp’i
  • Kripto para odaklı arbitraj alım satım dApp’i
  • P2P Kredi dApp’i

Her bir dApp, kullanıcılara eşsiz hizmet sunmayı hedefliyor. İsimlerinden de anlaşılan dApp’lerin en dikkat çekeni ise ilki. IPO merkezi dApp’i ile birçok şirketin halka arzına katılmak mümkün olacak.

Nimubs bunlara ek olarak oldukça cesur bir görev edinerek uluslararası üne sahip bir denetim şirketi ile anlaştı. Plus with Zokyo şirketi, Nimbus’un akıllı kontratlarını denetleyecek. Bunun devamında ise AB kitlesel fonlama onayının alınması ve Nimbus DeFi ekosisteminin geliştirilmesi hedefleniyor.

Bütün hedeflere ve raporlara bakıldığında Nimbus için geleceğin parlak olduğu söylenebilir.

Diğer Ekonomi Haberleri
Bir Banka Daha O Kripto Para Borsasına Para Gönderme İşlemlerini Durdurdu!

İngiltere merkezli dev banka Natwest, işlem hacmi bakımından dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’e yapılan transferleri askıya aldı. Natwest’in Devamı

Arweave Coin Nasıl Alınır?

Arweave Coin (AR), Arweave platformunun madencileri teşvik etmek adına kullanılan yerel kripto para birimidir. Arweave (AR) Nedir? Arweave (AR), verilerin Devamı

Ripple&SEC Davasındaki Son Gelişmeler ve XRP Fiyatında Son Durum

Devam eden SEC ila Ripple arasındaki davanın yakın tarihli gelişmesinde SEC, durumu kendi lehine çevirmek adına komisyon üyelerinin yorumlarını manipüle Devamı

Milyarder İş İnsanı, NFT Sektörü Geleceğinin Ana Hatlarını Çizdi

Milyarder iş insanı Mike Novogratz, son günlerinden en popüler sektörülerinden biri olan NFT’ler hakkında konuştu. Novogratz, büyüyen ve her gün Devamı

Coinbase Kripto Para Listelemeye Hız Veriyor: Hangi Coin’ler Listelendi?

Kripto para birimlerinin büyük borsalarda listelenmesi genellikle listelenen kripto para biriminin fiyatını yukarı yönlü etkiliyor. Dolayısıyla bir kripto para biriminin Devamı

Bu Kripto Paralar Son 1 Hafta İçinde %20’den Fazla Değer Kazandı!

Yaşanan son geri çekilmelerin ardından hem lider kripto para birimi Bitcoin (BTC) hem de altcoin fiyatlarında gözle görülür artışlar yaşanıyor Devamı

Binance’te Yeni Listelenen Bu Altcoin’in Fiyatı %2,800 Arttı!

Kripto para sektöründe 11.000’den fazla altcoin bulunuyor. Bu altcoin’lerin proje aşamasından, dev borsalarda listelenmeleri büyük bir etki yaratırken piyasada parabolik Devamı

Internet Computer Coin Nedir?

Internet Computer, sınırsız kapasite ile web hızında çalışan dünyanın ilk blok zinciri olarak tanımlanıyor. Ayrıca akıllı sözleşme hesaplamasını ve verilerini Devamı

Facebook Comments