Tuesday, December 7th, 2021

Oppo K9’un tanıtım tarihi belli oldu

Uygun fiyatlı ve orta segmente hitap eden özellikleriyle ön plana çıkan Oppo; yeni K serisi telefonunun tanıtım tarihini açıkladı. 6 Mayıs’ta tanıtılacağı duyurulan telefonun geçen yılki OPPO K7 5G akıllı telefonunun halefi olarak geleceği söyleniyor.

Özellikleri hakkında pek bir bilgimiz olmasa da geçtiğimiz haftalarda TENAA’da özellikleri ortaya çıkan yeni telefonun Oppo K9 olduğu iddia ediliyor.

Oppo Reno Z ve A73 5G beklenen güncellemeye kavuşuyor

Oppo’nun en yeni telefonu: K9

OPPO K9‘un lansman tarihini doğrulayan resmi afişe baktığımızda, 65 W hızlı şarj desteği göze çarpan ilk detaylar arasında yer alıyor. Şirket, 5 dakikalık şarj ile cihazın 2 saate kadar dayanabileceğini iddia ediyor. Afiş aynı zamanda akıllı telefonun arka tasarımını ve 64 Megapiksel ana kamera etrafına dizilmiş 3’lü kamera tasarımını ortaya çıkarıyor.

Geçtiğimiz haftalarda Çin’in TENAA otoritesi tarafından onaylanan OPPO PEXM00 kod adlı telefonun K9 olabileceği söyleniyor. Listede sıralanan özelliklere baktığımızda, cihazın Full HD + çözünürlüğü destekleyen 6.43 inç ekrana sahip olacağını gösteriyor. Ayrıca ekranın AMOLED panel kullanacağı belirtiliyor.

https://shiftdelete.net/wp-content/uploads/2021/04/oppo-k9-un-tanitim-tarihi-belli-oldu-1.jpg
Oppo K9 ürün afişi

TENAA listesinin devamında, cihazın Android 11 işletim sisteminde çalıştığı ve çift hücreli bataryaya (2.100*2 mAh) sahip olduğu görülüyor. Akıllı telefonun 32 Megapiksellik ön kamera ile donatıldığı tahmin ediliyor. Ayrıca PEXM00 kod adlı telefon yakın zamanda Geekbench kıyaslama platformunda görüldü. Buna göre telefonun 8 GB RAM‘e sahip olduğu ve Snapdragon 765G veya Snapdragon 768G mobil işlemciye sahip olabileceği ortaya çıktı.

Lansmana iki haftadan fazla süre kala OPPO‘nun önümüzdeki günlerde; OPPO K9 akıllı telefonun birkaç özelliğini daha duyurması bekleniyor. Şu anda, K9’un fiyatlandırması hakkında bir bilgi olmadığını da belirtelim.

https://shiftdelete.net/wp-content/uploads/2021/04/oppo-k9-un-tanitim-tarihi-belli-oldu-2.jpg
TENAA’da gözüken PEXM00 kod adlı telefon

Oppo K9’un beklenen özellikleri

– Ekran: Full HD+, 6.43 inç ve Amoled Panel

– İşlemci: Snapdragon 765G veya Snapdragon 768G

– Bellek: 8 GB RAM

– Arka kamera: 64 Megapiksel ana kamera (diğer kameraların detayları belli değil)

– Ön kamera: 36 Megapiksel

– Batarya: 65 W hızlı şarj desteğine sahip 4200 mAh batarya

– İşletim sistemi: Android 11 tabanlı ColorOS olması bekleniyor

*Öne çıkan görsel Oppo K9’a ait değildir.

The post Oppo K9’un tanıtım tarihi belli oldu appeared first on Teknoloji Haberleri – ShiftDelete.Net.

Facebook Comments