Sunday, November 28th, 2021

PlayStation 5’e daha fazla özel oyun gelecek

Konsolları ön plana çıkaran etkenler genellikle özel oyunları oluyor. Bazı özel oyunlar kullanıcılara konsol aldırabiliyor. Sony bu durumu çok iyi biliyor ve PlayStation 4′te fazla olmasa da özel oyunlara ağırlık verdi. Özel oyunların geliştirme süreleri uzun olduğu için bir konsol neslinde fazla özel oyun göremiyoruz. Sony, PlayStation 5‘teki oyun geliştirme araçlarını verimli bir hale getirerek özel oyun geliştirme sürelerini kısalttı. Özel oyunların geliştirme sürelerini kısaltmak yine de geliştiricilerin elinde.

PlayStation oyuncularına Horizon: Zero Dawn müjdesi

PlayStation CEO’su Jim Ryan, PlayStation 5 özel oyun sayısında artış olacağını açıkladı

Sony Interactive Entertainment CEO’su ve Başkanı Jim Ryan, Japon satış mağazası Nikkei ile yeni bir röportaj yaptı. Nikkei ile yaptığı röportajda Ryan, “PlayStation 5 özel oyun sayısında önceki nesile göre artış olacağını açıkladı. Sessizce ama sürekli PlayStation 5 için yüksek kaliteli oyunlara yatırım yapıyoruz. Yaptığımız yatırımlar ile PS5 neslinin her zamankinden daha özel oyunlara sahip olmasını sağlayacağız” dedi.

Jim Ryan, yeni stüdyo satın alımları ile ilgili bir bilgi vermedi. Bazı iddialara göre Sony, Demon’s Souls Remake geliştiricisi Bluepoint‘i satın almayı planlıyor. Bluepoint, birçok şirketle birlikte çalıştı. Projeleri arasında remake (Yeniden Yapım) oyunlar ve oyunları başka bir platforma port etmek yer alıyor. Ryan son olarak, “Insomniac Games gibi geçmişte birkaç kez birleşme ve satın alımlar yaptık. Bu seçenekleri gelecek zamanlarda da göz ardı etmeyeceğiz” dedi.

Bir iddiaya göre Haziran 2021‘de Sony, büyük bir State of Play etkinliği düzenleyecek. Etkinlikte PS5 özel oyunlarını tanıtacak.

 

The post PlayStation 5’e daha fazla özel oyun gelecek appeared first on Teknoloji Haberleri – ShiftDelete.Net.

Facebook Comments